Domů » Sdružení a spolky » Sport » Marek Causidis má běžeckou formu!

Až v květnu se naplno rozeběhly závody běžců na delších tratích. Jak mnozí vědí, dobratický Marek Causidis se věnuje velmi úspěšně tomuto sportu. A už v prvních závodech naznačil své ambice. Zejména vítězství na MČR v Ultra Marathonu bylo úžasné!

Dobratický běžec nenechal nikoho na pochybách, s kým musí na květnových závodech ostatní účastníci počítat. Nejprve na počátku května jej čekalo MČR ve Sky marathonu (Perun SkyMarathon). Na trase dlouhé přes 41 km vybojoval 5.místo.

O týden později už byl „doma“ na svém oblíbeném místě, což jsou Palkovické hůrky a s přehledem zde vyhrál počtvrté za sebou tzv.Jarní Kubánkov.

Největšího úspěchu dosáhl poslední květnovou sobotu, kdy se konalo MČR v Ultra Sky Marathonu – závod Nezmar UltraSkyMarathon v délce něco přes 90 kilometrů. Počasí vyšlo a ve východním cípu Beskyd si doběhl pro zcela suverénní prvenství s náskokem 39 minut na druhého běžce! Jako vítěz závodu se nominoval na Mistrovství Evropy, které se bude konat v červenci ve Francii.

Výsledky závodu: 1.M.Causidis 9:26:25 2.S.Najvert 10:05:25 3.T.Peter 10:05:28

Co vše již má Marek za sebou v letošním roce se dočtete na stránkách červnového Zpravodaje obce.

Markovi k dosaženým úspěchům na běžeckém poli a skvělou reprezentaci Dobratic, gratulujeme!