Domů » Sdružení a spolky » Sport » TJ Dobratice - Fotbalový oddíl » Fotbalisté dostali lekci

STARÉ MĚSTO – DOBRATICE 4:0 (2:0)

Sestava hostů: Klesniak – Somr (83.Matula), Dobiáš, Šigut, Skotnica  (74.Březina) – Pařenica (87.Bezecný), Mandičák, Hlaváč, Causidis – Škapa, Stříž (55.Zábelka), trenér M.Korabík

Nádherný jarní a k tomu slunečný den byl tou nejlepší pozvánkou na fotbal. Do Starého Města se přijelo na lídra soutěže podívat okolo 350 diváků! Už před samotným utkáním si dobratičtí fandové nemohli nevšimnout, že bude chybět brankářská jednička Tesarčík. Ten dal přednost poněkud jinému žánru a řádil v soutěži na tanečním parketu. Do branky tak musel Klesniak a jak průběh utkání ukázal, neměl vůbec svůj den. Ale začneme pěkně od počátku. I domácí lavička byla poněkud chudší, v minulém zápase se jim zranil gólman a tak mezi tři tyče zamířil Dominik Hill. To ještě netušil nikdo z přítomných, že misky vah budou nakloněny především od toho, jak zachytají brankáři. Hosté šli hned od prvních minut do náporu a tlačili velmi důrazně na domácí obranu. První nabídnutou šanci zahodil v 15.minutě Škapa, kdy netrefil z dobré pozice branku. Další nádhernou střelu zpoza šestnáctky vytáhl skvělým zákrokem gólman nad břevno. Ve 22.minutě měl snad největší příležitosti a to dokonce dvě, Stříž, ale ani on nedokázal míč dostat za záda Hilla. Ten doslova čaroval a přiváděl hosty do zoufalství. V jiných utkáních by bylo už hotovo, jenže dnes svítily na ukazateli stále dvě nuly. Hosté zaznamenali první možnost až po půlhodině hry, kdy obětavým skluzem Šiguta skončila jejich příležitost jen rohovým kopem. Pak měli další gólovou šanci Dobratice a ani Skotnica nebyl úspěšný. Ve 37.minutě po rohu domácích se dostal nad dobratické zadáky Střalka a jen naznačil, kde může číhat nebezpečí, míč skončil jen těsně nad břevnem. Když se neujala ani střela Mandičáka po rohu na druhé straně, přišla první gólová akce dne. Nejprve odvrátili hosté hrozbu po rohu zleva, ale další standardka, pro změnu zprava, již přinesla radost „Staráčku“. Na centr si nejvýše vyskočil robustní Střalka a nedal Klesniakovi šanci, 1:0. Minutu před půli zahrávali hosté přímý kop ze dvaceti metrů. Míč si postavil Hlaváč a zamířil těsně pravé tyče mimo. Ihned po výkopu od branky se za obranu Dobratic v rohu šestnáctky  dostal s chutí hrající Střalka a zbytečný výběh a faul  brankáře na něj mělo na svědomí druhý gól do šatny. Z penalty se neomylně prosadil střelou doprostřed branky Němec. Dalo by se shrnout jednoduše a krátce: Dobratice hrály, zahazovaly šance, Staré Město využilo z minima maximum.

V poločase byla samozřejmě spokojenost na domácí straně a diváci pod taktovkou svého bubeníka Cigiho pochvalně svým fotbalistům tleskali. A první minuty druhé části utkání jakoby domácí nakoply k pokračování zlepšeného výkonu. Jen obětavý zákrok Klesniaka zabránil opět Střalkovi k navýšení skóre. Tento hráč měl mimořádný apetit a byl u všeho důležitého v utkání. Po hodině hry se zase řítili v přečíslení domácí směrem k dobratické brance, ale minout cíl z metru je i ve fotbale umění! Domácí Hill měl zase radost z toho, jak vytěsnil pumelici Škapy, což o jeho protějšku nelze říci. Z dobrých třiceti metrů totiž zahrávali domácí fotbalisté v 68.minutě přímý kop a Střalka nachytal na hruškách Klesniaka, který nějak divně reagoval na odskok míče a ten skončil vedle něj v brance, 3:0. To byl nečekaný úlet, ze kterého se již Dobratice nevzpamatovaly. Co hrály další minuty, to byl totální chaos a zmatek. Hráči, co byli v obraně najednou hráli na hrotu, místy běželi čtyři domácí na dva zbývající dobratické fotbalisty a jen obětavé zákroky Klesniaka, který aspoň takto částečně odmazal svůj nepovedený den, držely přijatelné skóre.  Že dostal v poslední čtvrthodince jen jediný gól je jeho zásluha a také nepřesnosti domácích hráčů v zakončení.  Jejich poslední branku vstřelil Glembek.  Když se na straně Dobratic neuvedly ani hlavičkové pokusy Dobiáše po rohových kopech a míče lítaly jen mimo branky, bylo jasné, že si domácí gólman vychutná vychytanou nulu a to se i podařilo.

Utkání, které skončilo potupnou porážkou Dobratic 0:4, řídila trojice rozhodčích P.Jantoš, J.Pasterčák a A.Potiorek, žluté karty viděli dva domácí a tři hostující hráči. Protože v tomto kole došlo k dalším překvapivým výsledkům a druhá Stonava doma prohrála s Brušperkem, mají Dobratice stále náskok tří bodů. V příštím kole hrají v Brušperku,  tak se máme na co těšit. A jedna poznámka nakonec. Ač Dobratice zklamaly svoje fanoušky svým výkonem, jejich povzbuzování znělo po celý zápas a zdatně tak soupeřili s naproti bubnujícím domácím bubeníkem. Tomu se po závěrečném hvizdu určitě lépe odcházelo domů. KaMoš

Fotky si prohlédnete zde: dobratice.rajce.idnes.cz/204._STARE_MESTO_-_DOBRA/TICE_4_0