Domů » Sdružení a spolky » Sport » První výhra mužů, zdolali Hnojník

Dobratice – Hnojník 3:1 (2:1), branky Marek a Marián Causidisové, Martičko – Hlávka

Plný bodový zisk v 1.B třídě poznali dobratičtí fotbalisté až tuto sobotu ve svém druhém domácím utkání. Kdo přišel na fotbal až po půlhodině hry, vůbec o nic nepřišel. Oba týmy hrály jako by o žádné body nešlo a teprve první přímá střela mezi tyče znamenala gól. Ten padl ve 34.minutě do branky domácích. Rohový kop zahrával A.Klus a přesně z voleje zacílil Hlávka. Ještě v téže minutě měl stejný hráč další gólovku, ale dal těsně vedle pravé tyče. Ihned z protiútoku přišlo vyrovnání. Standardní situaci z pravé strany zahrával Marek Causidis a jeho střílený centr zapadl od pravé tyče do sítě 1:1. To už domácí konečně ztratili ostych a začali hrát líbivý fotbal. Jejich snaha byla korunována ve 40.minutě druhým gólem, kdy se míč dostal na hranici pokutového kopu k Mariánu Causidisovi a ten přesně zamířil pro změnu k levé tyči Klusovy branky 2:1. Byla to excelentní pětiminutovka domácího kapitána, Marián stihl ještě dvakrát vyděsit hnojnického gólmana, jednou střelu s námahou a štěstím kryl, tu druhou jen sledoval, jak míří těsně nad jeho břevno. Do druhé půle šly oba týmy s jednou změnou v sestavě. Domácí už po dvou minutách zahrozili jedovkou Marka Causidise, která jen těsně lízla boční síť. Hosté měli více než stoprocentní možnost v 58.minutě, Kušnírák odkrytou branku vůbec netrefil. Po hodině hry přišla další standardní možnost pro Dobratice. Pro změnu z levé strany se k míči postavilo opět Marek Causidis a jeho načechraný míč našel hlavu Martinčka a bylo to 3:1. Hostující trenér po obdrženém gólu provedl v krátké době dvě změny v sestavě, leč bez efektu. Měli více ze hry a to především po zbytečném vyloučení Martinčka v 75.minutě. Ošemetné situace řešil s přehledem gólman Pielesz, který je v Dobraticích na hostování právě z Hnojníku. Navýšit mohli skóre domácí v závěru zápasu, kdy se nepovedl signál Hnojníku a do brejku se dostali dva hráči domácích. Filip Zeman s Liberdou však na gólmana Martina Kluse nevyzráli. A tak nakonec skončil výsledek dvoubrankovým vítězstvím domácího týmu. Sestavy – Dobratice: Pielesz, I.Klesniak (46.Světlík), Skokan, Grygar, Štíhel, Skotnica, Marek Causidis, Marián Causidis, L.Zeman (55.Liberda), Martinčko a F.Zeman (89.B.Causidis), trenér M.Korabík. Hnojník: M.Klus, Gančarčík (61.Jaworek), T.Janoš, A.Klus, Fikoczek, Stryja, Foniok (68.P.Jantoš), Walica (46.Glac),Hlávka, Jochymek a Kušnírák