Domů » Sdružení a spolky » Sport » Fotbalisté na lídra soutěže nestačili

Dobratice – Sedliště 1:3 (0:1), branky Grygar – Sekanina, Juřica a Bílek

Vedoucí celek 1.B třídy skupiny C zavítal na hřiště nováčka této soutěže. Dobratičtí chtěli navázat na nečekaný úspěch z Nýdku, kde vzali favoritu všechny body. Úvod zápasu však naznačil, že hosté přijeli s ofenzívní taktikou a měli hned zpočátku lepší rozjezd. Výsledkem však bylo jen nastřelené břevno po pokusu Sekaniny. Domácí se k první gólové možnosti dostali až v 15.minutě. To rozhodčí Andrýsek posoudil souboj hostujícího obránce v pokutovém území jako nedovolený a kopala se penalta. Tu však promarnil Marek Causidis, gólman Majer jeho střelu vyrazil. Hosté povzbuzeni vynikajícím zákrokem přidali na ofenzívě, ale střely Bílka nebo dalších spoluhráčů končily mimo tři tyče. Až tři minuty před koncem poločasu přišla další možnost po faulu před šestnáctkou. K míči se postavil opět Sekanina a střelou pod břevno otevřel skóre utkání, 0:1. Druhých čtyřicet pět minut začali domácí lépe, Filip Zeman v dobré vzdálenosti střílel nad, po hodině hry dostal výbornou přihrávku Martinčko, jenže prováhal nejlepší okamžik a pálil už z velkého úhlu mimo branku. Mnohem větší možnost spálil tentýž hráč za deset minut, kdy po centru Mariána Causidise z pěti metrů netrefil ani branku. Ihned z protiútoku trestali hosté. Dalekonosnou střelu neudržel v rukou domácí brankář Pielesz a zblízka jej dotlačil do sítě střídající Juřica. O chvilku později svou chybu napravil včasným vyběhnutím a zmařením gólovky Sekaninovi. Pět minut před koncem ztratil míč na polovině domácí Štíhel a brejk dvojice Sekanina, Bílek skončila po perfektním uvolnění třetím gólem Bílka v domácí brance. Až v poslední minutě po faulu na F.Zemana přišel hostující brankář o čisté konto. Míč z přímého kopu nezahrával nikdo z obávaných dobratických střelců, ale dlouhán Grygar a ten technickou střelou k pravé tyči zkorigoval konečný stav na 1:3. Sestavy: Dobratice- Pielesz, Skokan, Grygar, Lýsek, Martinčko (78.Liberda), Skotnica, Marián Causidis(46.Štíhel), Světlík (86.Ševčík), L.Zeman, Marián Causidis a F.Zeman. Trenér M.Korabík Sedliště – D.Majer, Valas, Mohyla T.Majer, Verlík, R.Bartečko, Sekanina, Smíchovič (60.Juřica), Peřina (74.Ručka), Roschl a Bílek. Trenér P. Nesrsta Rozhodčí: Andrýsek, Somr a Dytko, žluté karty 1:2