Domů » Sdružení a spolky » Sport » Pohodová výhra fotbalistů v přípravě

TJ Dobratice – TJ Radslavice 6:1 (3:1)
Až v Návsí na umělé trávě odehráli naši muži další přátelský zápas ve své zimní přípravě na jarní boje o body v 1.B třídě. Soupeřem jim byl tentokrát celek TJ Radslavice, účastník okresního přeboru z regionu Vyškova. Tento tým přivedl na pomyslný trávník bývalý ligový hráč Edvard Lasota, rodák z Jablunkova. Dobratičtí nastoupili v této sestavě: v brance Holinka (46.min Pielesz), v obraně Skotnica, Lysek, Béla (46. min. Platoš ), Kolář, v záloze Světlík (46.min. Březina), L.Klesniak, Marián Causidis, L.Zeman, v útoku F.Zeman a M.Dobiáš (46.min. Bortlíček), trenér Marián Korabík, vedoucí mužstva B. Causidis. Utkání rozhodoval Martin Zeman.

Dobratičtí vletěli do utkání jako včerejší sněhová vánice a už po sedmnácti minutách vedli o tři branky. Nejprve se individuálně prosadil ve 4.minutě Marián Causidis, který navýšil skóre v 11.minutě nádhernou střelou z 25 metrů. Třetí gól přidal opakovanou střelou Michal Dobiáš. Pak přišlo období zahazování šancí a tak se v závěru poločasu dostali ke slovu hosté a ve 40.minutě z rychlého protiútoku zkorigovali na 1:3 ze svého pohledu. Do druhého poločasu postavil trenér Korabík další hráče a i ti hostující fotbalisty herně přehrávali. Na 4:1 zvýšil Patrik Lýsek z penalty nařízené za faul na Březinu. Záhy na to dovršil hattrick Marián Causidis a deset minut před závěrem zápasu zakončil střeleckou bilanci dobratických fotbalistů svým druhým gólem Michal Dobiáš.