Domů » Sdružení a spolky » Sport » Fotbalový jarní úvod – prohra mužů a dorostu, žáci vezou bod

HORNÍ SUCHÁ – DOBRATICE 3 : 2 (2 : 1) Sestava: Pielesz, Béla, Klesniak L., Skotnica, Zeman L., Causidis Marek, Causidis Marián, Dobiáš D. (64.Liberda), Dobiáš M.(69.Klesniak I.), Lysek, Světlík (46.Zeman F.) ŽK – D.Dobiáš, L.Klesniak Po dlouhém čekání na první mistrovský zápas jara, vyběhli konečně dobratičtí muži na trávník v Horní Suché. Domácí určitě ještě měli v paměti porážku z dobratického pažitu a tak chtěli svůj neúspěch odčinit. Z úvodního náporu domácí nic nevytvořili, ba naopak, po dvaceti minutách se měnilo skóre k radosti dobratických fanoušků. Po pasu Lyska si naběhl za obranu domácích Michal Dobiáš a nekompromisní střelou kolem vybíhajícího brankáře zaznamenal první jarní, dobratický gól. Škoda hrubky Mariana Causidise po které ve 29.minutě domácí srovnali na 1:1. Pak se zaskvěl bravurním zákrokem V.Pielesz a akce se střídaly na obou stranách bez brankového efektu. Ve 37.minutě L. Klesniak špatně odkopnul míč a z následujícího centru domácí hráč střílí hlavou vedoucí branku 2 : 1 Druhý poločas zahájily Dobratice náporem, ale vyrovnat se nepodařilo. Když už se zdálo, že utkání skončí těsným vítězstvím domácích, přišly neuvěřitelné minuty v samotném závěru utkání. Nejprve v poslední minutě zápasu se pěkně uvolnil Marián Causidis a střelou na zadní tyč srovnal na 2 : 2. Bod by byl pro hosty doslova nečekaný, ale rozhodčí přidal dalších pět minut navíc. Ve třetí minutě nastavení domácí zahrávají trestný kop, v šestnáctce jsou snad všichni hráči Horní Suché a to přináší ovoce a vstřelenou vítěznou branku. Zbylé sekundy se dohrávají už v křeči a všechny body zůstávají domácím fotbalistům. Přece jenom asi byli o ten gól lepším týmem.

Výsledky dalších našich mužstev:

Dorost: Mosty u Jablunkova – Dobratice 4 : 0 (1 : 0)

Žáci: Smilovice – Dobratice 2 : 2 – branky Michalák a Pelzl. Vynikající výsledek uhráli žáci ve Smilovicích. Smilovický žákovský celek neztratil za celý podzim ani bod a suverénně vede tabulku. Našim klukům patří spodek tabulky a tak je remíza skvělým vstupem do jarních bojů v žákovské kategorii okresního přeboru.