Domů » Sdružení a spolky » Sport » Bod zvenku vezou muži i žáci

Sobotní duely odehrály celky mužů a žáků na půdě svých soupeřů. Oba týmy vezou po bodu. Žáci: Raškovice – Dobratice 0:0 Muži: Fryčovice – Dobratice 1:1 (1:0) branku vstřelil Lýsek

FRYČOVICE – DOBRATICE 1 : 1 (1 : 0) Sestava: Pielesz, Béla, Kolář, Klesniak L., Causidis Marek, Causidis Marián, Dobiáš, Klesniak I., Lysek, Liberda a Světlík.  Náhradníci: Holinka, Causidis B., Ševčík, Skotnica, Březina a Bortlíček.  Dobratice zahájily opatrnou hrou, přesto se rodily náznaky šancí. V 7. minutě Béla vysunul Mariána Causidise, z jeho centru se ale Dobiáš netrefil. O dvě minuty na to Marián Causidis dává přihrávku Markovi a jeho technická střela letí nad horním rohem domácí brány, podobně končí střela stejného hráče po trestném kopu Lukáše Klesniaka. To bylo ze strany hostů na dlouhé minuty vše. V 16. minutě přišla chyba Dobiáše ve středu pole, ze které těžil domácí hráč a vstřelil vedoucí branku Fryčovic. Pak se třikrát vyznamenal hostující brankář Pielesz, který zmařil domácím víc než slibné akce. V závěru poločasu se hrálo pod mírným, ale stálým tlakem domácích. Vynikla z toho jen 35. minuta, kdy bombu z 25 metrů bravurně kryl brankář Pielesz. Za celý první poločas si Dobratice nevytvořily vyloženou šanci. Až ve 46. minutě přišla útočná akce hostů, kdy Marián Causidis přesně přihrál Lýskovi a jeho střela na zadní tyč skončila v síti, 1:1. Pak se dlouhé minuty nic neudálo, až v 61. minutě je v hlavní roli opět gólman Pielesz, který chytá prudkou střelu po zemi. V 66. minutě asi nejkrásnější moment utkání, to po samostatném úniku Marián Causidis prudkou střelou trefuje tyč domácí brány, odražený míč se dostává k Lyskovi a jeho bombu jen s námahou vyráží domácí gólman nad bránu. Následné minuty se akce na obou stranách přelévají, hraje se nahoru – dolů. V 71. minutě přichází za I.Klesniaka na hřiště matador dobratické střelecké školy Boris Causidis a po jeho krátkém pobytu na hřišti přichází trestný kop. Borisovou přesně mířenou bombu jen konečky prstů a neuvěřitelným zákrokem vytahuje domácí brankář na břevno, od kterého letí míč mimo hřiště. O deset minut později prokazuje svoje kvality opět Vlado Pielesz, jeho mimořádný postřeh a famózní zákrok maří domácím fotbalistům poslední gólovku. Hosté si ještě posbírali na závěr utkání několik žlutých karet ( Kolář, Béla a Lýsek), ale na remíze to nic nezměnilo. Nakonec dělbu bodů berou oba soupeři jako spravedlivý výsledek.