Domů » Sdružení a spolky » Sport » Turnaj starých gard na Slovensku vyhrály Dobratice

Družební Oravská Lesná hostila na svém fotbalovém hřišti celky ze tří zemí. Kromě domácího mančaftu se turnaje zúčastnily dva týmy z České republiky a jeden z Polska. Vítězem se po odehrání všech zápasů staly DOBRATICE.

Poslední červnovou neděli si vyjeli staří páni na fotbalový turnaj na Oravu, který pořádala tamní TJ Oravská Lesná. Mimo náš tým se turnaje dále účastnilo polské družstvo Old Boys Konczyce Wielkie a slezská TJ Velká Polom. Stejně jako v polovině června v Havířově, tak i na Slovensku vybojovali zkušení harcovníci vítězství. Úvodní zápas mezi domácími fotbalisty a Velkou Polomí skončil plichtou 2:2. Ve druhém utkání nastoupily Dobratice proti tradičnímu polskému rivalovi OB Konczyce Wielkie. Polákům trochu zazlobil po cestě autobus, který měl malou poruchu, ale nakonec na turnaj dorazili včas. Stihli to i Dobratičané hledající cestu na Oravu, někteří si tak odskočili na ranní prohlídku Žiliny. Asi se domnívali, že tamní krásný fotbalový stadion žilinského mistra MŠK Žilina bude dějištěm našeho vystoupení. Ne, nikoliv. No, ale i po této malé etudě nakonec všichni dorazili na místní hřiště v Oravské Lesné. Utkání s polskými Old Boys jsme začali opatrně, až do 7. minuty, kdy O. Spilka vstřelil první naši branku. Pak pokračovala oboustranně opatrná hra téměř po celý poločas až do 23. minuty, kdy R. Lisník přidal druhý gól. Dvanáct minut po přestávce přišel rohový kop Poláků a po hlavičce bylo sníženo na 2:1. Pak však začal úřadovat „rychlík“ M. Skokan, který v rozmezí pěti minut dvakrát uniknul a vstřelil dvě branky na konečných 4:1. Hned po tomto zápase pokračoval turnaj zápasem našich starých pánů s domácí Oravou. Domácí hráči vlétli do utkání jako Oravský expres a vyplatilo se jim to. V 6. minutě vstřelili po rohovém kopu hlavou vedoucí branku. Prakticky z první akce v 9. minutě vyrovnal R. Lisník. Gólem do šatny otočil vývoj utkání L. Ševčík. Domácím vyšel nástup do druhého poločasu a znovu po rohovém kopu hlavou vyrovnali. Remíza vydržela až do konce utkání. Před posledním utkáním byla matematika jasná, na první místo posune Dobratice jen výhra proti Velké Polomi. Nakonec se záměr podařil. Už v 6. minutě po úniku našel L. Ševčík O. Spilku a ten vstřelil, jak se nakonec ukázalo, jedinou a vítěznou branku. A tak při konečné vyhlašování výsledků čekal pohár pro vítězné Dobratice. Ten převzal z rukou předsedy TJ Oravské Lesné kapitán starých pánů A. Martínek. Druzí skončili domácí, třetí Velká Polom a na čtvrtém místě polský výběr. Pro nezúčastněné nakonec jména těch, kteří se o úspěch v družební Oravské Lesné zasloužili: V bráně podal nadlidský výkon Jura Pizur, v poli se střídali pod taktovkou trenéra Petra Vlčka nejstarší hráč a kapitán Tonda Martínek, Tomáš Čáp Nogol, Péťa Ryzec Cebula, Viktor Jež, Ondra Spilka, Míra Skoki Skokan, Míra Nytra, Tomáš Kaňok, Lukáš Koudy Ševčík, Roman Lisník, Borja Causidis, Ferda Féďa Gadlina, Jiří Alfik Bezecný a Miloš Klus s Radovanem Čubokem. Pochopitelně nedílnou součástí výpravy jsou i skalní fandové, kteří nechyběli ani na Oravě a ze všech sil svoje chlapy neúnavně povzbuzovali. Odměnou i jim bylo vítězství v turnaji starých gard.

Od externích spolupracovníků článek připravil Kamoš.