Domů » Sdružení a spolky » Sport » Memoriál V.Krejzy – 2.místo

Ve Smilovicích proběhl dnes fotbalový Memoriál ing. Vladislava Krejzy jako vzpomínka na předsedu tělovýchovné jednoty, který zemřel v roce 1981 ve věku jen 44 let. V tomto roce organizátoři vzpomínkové akce pozvali týmy z Hnojníka, Oldřichovic a Dobratic, čtvrtým do party byli samozřejmě domácí hráči. Konečné pořadí: 1.Hnojník 2. Dobratice 3. Smilovice 4. Oldřichovice

Po úvodním utkání ve kterém porazil Hnojník domácí celek 2:0 se na dobře připravený zelený pažit postavily týmy Dobratic a Oldřichovic. Podle toho, jakou hrají soutěž, měl být výsledek jednoznačný. Jenže v přípravě je vše jinak a trenér Korabík musel s neúplným mančaftem zkoušet různé varianty. To ale hráče neomlouvá a měli si se svým protivníkem snadno poradit. Až ve druhém poločase padaly branky, tu první dal L.Klesniak, ale záhy hosté vyrovnali. Další gól překvapivě přidaly Oldřichovice, aby v poslední minutě po fatální hrubce gólmana srovnal Březina na 2:2. O postupu do finále rozhodovaly penalty. První dvě proměnili Patrikové Béla a Lýsek, postup mohl zajistit Marián Causidis, ale svůj dloubáček poslal nad branku. Hrdinou se pro tým stal mladíček v brance Pohludka, který vystihl směr střely soupeře a do finále šly Dobratice. Finále tak hrály oba celky z 1.B.třídy a na hřišti se překvapivě více jiskřilo než hrálo. Byť šlo o přípravu na sezónu, některé zákroky byly na hranici únosnosti a rozhodčí Konderla měl co dělat, aby utkání nechal bez následků dohrát. Hnojník šel do vedení v 8.minutě po chybě v rozehrávce brankáře Holinky a v podstatě si Dobratičané dotlačili míč sami do branky. Našim šla kombinace ve středu hřiště, ale v útočné fázi zcela zklamali a to je před začátkem mistrovských utkání včasné varování. Hosté si vypracovali další gólovky, které zůstaly jen u pokusu, a pořád bylo dost času na srovnání. V největším tlaku utekl obraně hnojnický Hlávka a pojistil vedení Hnojníku. Posledních pět minut bylo ve znamení hry na jednu branku, brankář Lamoš s dobře fungující obranou zlikvidovali i ty tzv.loženky a Hnojník si nakonec odvezl domů ten největší pohár. Závěrečné předávání pohárů provedli starosta obce Smilovice M.Nogol společně s T.Červenkou za místní klub a bratrem zemřelého předsedy L.Krejzou. Hrálo se za úmorného vedra, také za účasti věrné skupinky fanoušků z Dobratic.