Domů » Sdružení a spolky » Sport » Fotbalová neděle mládežnických celků

Na domácím trávníku se v neděli představili nejprve žáci a po nich dorostenci. Pro žáky je tato soutěž těžkým fotbalovým soustem a na body po porážce 1:5 nedosáhli. Dorost si počínal suverénně a vyhrál s přehledem 6:1

Žáci: TJ DOBRATICE – TJ SEDLIŠTĚ 1:5 (1: 3) Minulý týden nám trenér žáků Ivo Klesniak přiblížil soutěž žáků, která se hraje v počtu šesti hráčů v poli a brankář jen na polovině fotbalového hřiště. Pravidla jsou částečně odlišná oproti fotbalovým pravidlům pro standardní hřiště. A znevýhodnění je i v tom, že naši malí fotbalisté hrají soutěž ročníků narození 1999 a mladší. Nicméně si již pomalu zvykají a to se dnes projevilo v tom, že to byli právě dobratičtí, kteří v utkání jako první zatížili konto soupeře brankou, kterou vstřelil Alexandr Kohut. Pak se začala projevovat fyzická vyzrálost soupeře, který už do poločasu skóre otočili.A po přestávce přidali hosté ještě další dvě branky.

dorost: TJ DOBRATICE – TJ RAŠKOVICE-PRAŽMO 6:1 (3 :1) Sestava: Pohludka, Bortlíček, Březina, Dobiáš D., Dobiáš E., Gongol P. Šibra, Pelzl, Kaňok, Schlesinger a Michalák. Na střídání byli připraveni: Bezecný, Vojvodík, Jásek, Gongol J. a Kukuczka.

Za ideálního fotbalového počasí a příjemného nedělního odpoledne, a co je důležité, v úplné sestavě, nabídli dorostenci divákům, kterých se sešlo docela dost, pohledný fotbal. Byl to typický mládežnický fotbal příliš nesvázaný taktickými pokyny a s mnoha šancemi. A těch bylo na straně domácích mnohem více. Kdyby po deseti minutách dorostenci vedli o tři branky nikdo by se nemohl divit. Zůstalo ale jen při šancích. Po zahřátí kopaček v rozmezí mezi 12. až 18. minutou nakonec ty tři góly chlapci dali. Ty první dvě D.Dobiáš, vždy po přesně zahraném rohovém kopu. Třetí přidal po průniku a následném faulu na Schlesingra z pokutového kopu Petr Gongol. Poté nastalo uspokojení, které v 21. minutě po trestném kopu potrestali hosté brankou a snížili stav utkání na 3 : 1. Tím byl gólový výčet prvního poločasu vyčerpán a dál zůstalo jen u neproměněných akcí. Je potřeba říci, že důrazná slova trenéra k hráčům našla do druhého poločasu odezvu a přinesla ovoce. Nastoupili Bezecný a Jásek, kteří vystřídali Pelzla a Michaláka. Jak dobrá to byla změna se ukázalo již po dvou minutách druhého poločasu, kdy se střídající Bezecný uvolnil v šestnáctce a podél brankáře zvýšil na 4 : 1. Po dalším střídání, za E. Dobiáše přišel Kukuczka a Schlesingra vystřídal Vojvodík, přišlo další oživení hry. Od 65.minuty se svou parádní kopací technikou představil Bortlíček. Nejprve jeho první bomba z 30 metrů trefuje spojnici břevna a tyče. V 80.minutě už trestný kop z podobné vzdálenosti a nechytatelná střela končí v síti soupeře, 5:1. Hned po rozehrání soupeře získali domácí míč a po kombinační akci a následném faulu na Vojvodíka z ponechané výhody upravuje Bezecný na konečných 6: 1. V posledním střídání pak odstoupil D.Dobiáš a nastoupil Jiří Gongol. Vítězné utkání zhodnotil trenér Lukáš Klesniak takto: „Jsem spokojen. Hráli jsme proti slabšímu soupeři. A když jim odstoupil jejich nejlepší hráč, který odjel do Bystřice nad Olší na utkání A mužstva bylo jasné, že v utkání zvítězíme.“