Domů » Sdružení a spolky » Sport » Muži dostali v Mostech u Jablunkova za svůj výkon pětku

TJ SOKOL MOSTY U JABLUNKOVA – TJ DOBRATICE 5 : 4 (2 : 1) Sestava: Pielesz, Lýsek, Dobiáš, Světlík, Béla, Hlaváč, Oborný, Causidis Marián, Causidis Marek, Kolář a Uherek. Na střídání byli připraveni: Březina, Platoš, Ševčík, Causidis B., Bortlíček a Holinka. Muži dostali v Mostech u Jablunkova za svůj výkon pětku O tom, že se fotbal hraje na góly se zajeli přesvědčit do Mostů u Jablunkova dobratičtí fotbalisté. Oba týmy dělilo pořadí celé tabulky, hrál poslední s prvním. Přes to všechno vedoucí tým I. B třídy dostal zcela oprávněně 5, jak za předvedenou hru, tak i v počtu obdržených branek. Jednoduchost je krása fotbalu. Tuto větu dobratickým hráčům asi nikdo nikdy neřekl. Zato domácí si ji opakovali každou minutu. A podle toho také hráli. Přečkali 17. minut zahazování šanci hostů a pak poprvé udeřili. Z první vážnější akce střílí Bula vedoucí branku domácích 1 : 0. Z této branky se hosté nepoučili a pokračovali ve své neplodné hře. Na domácí hráče hrající houževnatý, tvrdý fotbal na hranici sebeobětování to však neplatilo. Domácí se prosadili i podruhé a na 2 : 0 zvýšil Kluz. V této fázi utkání domácí hráči vycítili, že obrana hostů skřípe pod jejich smrtícími brejky. Když se zdálo, že poločas skončí dvoubrankovým vedením domácích snížil brankou do šatny na 2 : 1 Oborný. Kdo si myslel, že tato branka nalije klid na kopačky hostů byl ve druhém poločase nemile překvapen. Druhý poločas začal stejně jako poločas první nevyužitím několika šancí. Následovalo vyloučení domácího Kluze v 56. minutě. V čase, kdy vyrovnání viselo na vlásku přišlo z protiútoku poslední varování dobratické obraně, kdy po dalším z brejků nastřelili domácí břevno hostující brány. A pak už přicházejí chyby dobratické obrany. Po jedné z nich v 69. minutě domácí zvyšují na 3 : 1. V 74. minutě nechytatelnou bombou snižuje Marek Causidis na 3 : 2. Přichází 78. minuta a je tu další chyba obrany a domácí jdou opět do vedení na dvoubrankový rozdíl 4 : 2. V 86. minutě přichází na hřiště trenérův „žolík“ z posledních utkání Boris Causidis, po chvíli pobytu na hřišti je faulován a sám z trestného kopu opět snižuje k pravé tyči na rozdíl jediné branky 4 : 3. I v tomto čase věří početná skupina hostujících fanoušků, že si ještě dobratičtí mohou z Mostů u Jablunkova odvést alespoň bod. To však další navrátilec do sestavy, brankář Pielesz zahraje nikým neatakován rukou mimo pokutové území. Z následujícího trestného kopu stoper domácích trestá tuto školáckou hrubku brankou na 5 : 3. Po rozehraní ještě Marián Causidis snižuje na rozdíl jediné branky, ovšem na konečných 5 : 4. Místo bodů si hosté odvážejí z Mostů u Jablunkova čistou pětku. Nutno dodat, že tentokrát zvítězila fotbalová snaha nad umem. Chorál domácích zpívaný po závěrečném hvizdu měl podtext „Jeden za všechny, všichni za jednoho“. Na závěr je potřeba vyzvednout výkon nejlepšího hráče na hřišti, domácího stopera, který obětavě bránil a když bylo potřeba tak dával góly.