Domů » Sdružení a spolky » Sport » Supertrefa Dominika Koláře stačila na vítězství

Sobotní fotbalové odpoledne přineslo pro dobratické týmy tyto výsledky:

žáci: Janovice – Dobratice 8:2

dorost: Dobratice – Václavovice 0:3

muži: Dobratice – Staré Město 1:0

TJ DOBRATICE – TJ DURMAN STARÉ MĚSTO 1:0 (0:0) Sestava: Holinka, Béla, Kolář D., Klesniak L., Hlaváč, Skotnica, Causidis Marián, Oborný, Lysek, Světlík a Uherek. Náhradníci: Dobiáš, Kolář F., Reš, Causidis B. a Pielesz Rozhodčí: Karas, Havlík a Somr

Utkání neslo všechny prvky „sousedského“ derby. Oba týmy nastoupily na kvalitně připravený trávník za nádherného slunečného počasí a před velmi slušnou návštěvou fanoušků obou táborů a také před zraky předsedy Moravskoslezského krajského fotbalového svazu Mgr. Bednáře. S končícím přestupním termínem domácí představili dvě nové posily. Z Českého Těšína přišel na hostování brankář Pavel Reš a po návratu z ciziny projevil zájem hostovat v Dobraticích „navrátilec“ Filip Kolář, který již tady v minulosti hrál. Samotné utkání začalo oboustranně opatrně. Hosté nikam nespěchali, mysleli na zadní vrátka a domácí se snažili kombinovat ve středu hracího pole. Několik pokusů o průnik do šestnáctky skončilo bez úspěchu. Nicméně pomalu přicházely náznaky šancí a domácí vycítili, že důslednou obranu hostů mohou vyvést z klidu jen střelami ze střední vzdálenosti. A tak pokusy Hlaváče, Causidise i Oborného končily buď na hradbě hostujících hráčů nebo vedle jejich brány. I hosté občas zaútočili a nutno dodat, že tentokrát domácí obrana řešila tyto protiútoky s přehledem a bez okének. S ubíhajícím časem 1. poločasu narůstal tlak domácích. Jenže všechny akce zavánějící brankou řešili obránci hostů, nebo je pochytal brankář. Poločasový výsledek 0 : 0 více vyhovoval hostům. Ve druhém poločase sice hosté přidali na důrazu, ale nutno dodat, že domácí opláceli stejnou mincí. Hráli bojovně, snažili přesnou kombinací přehrát soupeřovou obranu. Ten však houževnatě bránil a navíc podnikal nebezpečné protiútoky a začal si vytvářet občasné šance. Obrana domácích s brankářem Holinkou však tyto šance vždy vyřešila a hosty nepřipustila ke skórování. Obraz hry se neměnil a bylo zcela jasné, že o vítězi může rozhodnout jedna jediná branka. Staré fotbalové rčení říká: „Kdo dá gól – vyhraje“. A tak to přesně potvrdila 69. minuta utkání. Moment, který by televize NOVA ocenila zcela určitě „palcem nahoru“. Po faulu na pronikajícího domácího hráče nařídil rozhodčí trestný kop ze vzdálenosti 25 metrů. Zahrával jej kapitán Marián Causidis, který jej míčem pod sebe rozehrál na nabíhajícího Dominika Koláře a ten nechytatelnou bombou do šibenice vstřelil nádhernou branku, která znamenala vedení domácích 1:0. Kdo si myslel, že tato branka hosty položí, mýlil se. Snažili se o vyrovnání, ale takticky hrající domácí jim to zcela právem nedovolili. Domácí dnes konečně ukázali svou sílu a fotbalovost, za což jsou právem na 2. místě v tabulce I.B třídy. Co slíbil ve svém předzápasovém rozhovoru na stránkách webových TJ za všechny hráče kapitán Marián Causidis, všichni beze zbytku dodrželi.