Domů » Sdružení a spolky » Sport » Přípravu zahájili remízou

K prvnímu přátelskému zápasu v rámci letní přípravy na nastávající fotbalovou sezónu si zajeli dobratičtí fotbalisté do Třince. Soupeřem byla třinecká juniorka, tým z vycházejícími hvězdami pro ligové trávníky nejen u nás.

FK FOTBAL TŘINEC /dorost 19/ – TJ DOBRATICE 2 : 2 (1 : 0)

Sestava Dobratic: Tesarčík, Béla, Lysek, Bortlíček, Dobiáš D., Skotnica, Farný, Světlík, Causidis M., Malyjurek, Dobiáš M. Náhradníci: Causidis B., Klesniak, Platoš, Liberda, Ševčík V přípravě nejde o výsledek, ale především o vyzkoušení různých herních variant. V týmu se poprvé v zápase představila nová posila z Jablunkova, Malyjurek. Prostor dostali i mladí dobratičtí odchovanci.Ve 37.minutě se třinečtí dorostenci ujali vedení po hrubé chybě v obraně dobratických. Až ve druhém poločase ukázali i hosté, jak trefit parádně branku, v 54. minutě vyrovnal Lysek bombou do šibenice z více jak třiceti metrů. V 59. minutě přišla druhá hrubá chyba obrany a třinecký dorost šel do vedení 2 : 1. Asi nejkrásnější moment utkání nastal v 82. minutě, kdy Malyjurek patičkou na půlicí čáře uvolnil Mariána Causidise a ten sólem přes celou polovinu všem unikl a s naprostým přehledem zakončil na konečných 2 : 2. Jinak utkání neslo rysy začátku letní přípravy, nicméně bylo i několik pozitiv. Především fotbalové výkony Bortlíčka, který přišel z dorostu. Rovněž Malyjurek ukázal, že bude platnou letní posilou a rovněž ještě dorostenec Dobiáš D. prodal své kvality. A v neposlední řadě potěšil i výkon navrátilce do sestavy Klesniaka, který si zahrál po zranění posledních 20. minut. Jestliže vám ve výčtu chyběli někteří hráči, tak jen z důvodu dovolených nebo momentálního zranění.