Domů » Sdružení a spolky » Sport » Fotbalová sobota bez bodů

Tato sobota nepřinesla žádnou radost do řad fotbalových týmů, všechny odjely ze hřišť soupeřů s porážkou.

žáci: Sedliště – Dobratice 3:0

dorost: Kunčice – Dobratice 3:1, branku dal P.Gongol

muži: Čeladná – Dobratice 4:2, góly Marián Causidis a Lýsek

ČELADNÁ – DOBRATICE 4:2 (1:1)

Sestavy: Čeladná – Murin – Freisler, Machanec, Vačo, Pyšno, Bláha, Chýlek, Řehák, Staskevič, Váňa a Padych (85.Parma), trenér Leon Dostalík

Dobratice – Tesarčík – Světlík, Béla (69.Marek Causidis), Klesniak, Lýsek, Skotnica, Rusek, Farny (75.B.Causidis), Uherek, Hlaváč (63.Somr) a Marián Causidis, trenér Marián Korabík

Rozhodčí: Trojan, Juřička a Vidlička, ŽK: 3-2

Už ve 26. sekundě padl nejrychlejší gól dobratických v této soutěži. To na hranici vápna vtipně Hlaváč patičkou poslal do sóla Mariána Causidise a radost byla veliká.  Po chvilce si domácí vybrali oddechový čas, ale nedobrovolně, jejich brankář potřeboval delší ošetření. Dobratickým to vůbec nevadilo a Marián se mohl zapsat podruhé, ale netrefil. Čeladnou tento moment docela vyvedl z míry a jediné k čemu se zmohli, byly dva přímé kopy. Zajímavostí bylo to, že oba neměly přímé střely, ale nacvičené kombinace, bez efektu. Čeladná přece jen vyrovnala Padychem a hosté se mohli pořádně zlobit na sudího, který neměl odvahu zvednout praporek. První poločas byl vcelku bohatý na příležitosti, ty větší, gólové měli domácí. Zlobil především Padych s Váňou, Tesarčík v té správné chvíli vytahoval výborné zákroky. V poslední minutě zatrnulo na hostující lavičce, protože nepovedenou malou domů vystihl hráč Čeladné, ale neměl moc času udělat lepší kličku gólmanovi, nerozhodný stav byl zasloužený. I druhý poločas začali bleskově hosté. Po necelé minutě hry překvapil všechny Lýsek a bodlem mezi dvěma obránci nasměroval míč pod břevno zkoprněného brankáře. Dobratičtí se až moc radovali z gólu, nestačilo srovnat obranný řad a ihned po rozehrání se zleva dostal míč k nepokrytému Bláhovi a jeho střela od břevna se odrazila až za brankovou čáru, 2:2. Škoda tohoto gólu, protože to byla voda na čeladenský mlýn. Když po několika minutách pustil zřejmý ofsajd i druhý lajnový sudí, neměl Padych mnoho problémů dostat domácí do vedení. Ke vší smůle to nebylo vše.  V 63.minutě prošla přihrávka domácích k Řehákovi, který míč napálil tak, že se odrazil od jednoho z dobratických zadáků do protipohybu gólmana a bylo to 4:2. Trenér Korabík poslal na hřiště jiné hráče se snahou utkání otočit. Bylo dostatek času, i nějaké malé náznaky na snížení. Čtvrthodinu před koncem ta největší, kdy nevyšel domácím ofsajd systém a dobratičtí ve dvojici na jednoho obránce nedovedli zúročit přečíslení. To už byl na hřišti i nestárnoucí Boris Causidis. Ani on z přímého kopu stav nezměnil. Když se nedaří, ta se nedaří. To domácí chtěli navýšit skóre a měli k tomu hodně dobré příležitosti. Nejvíce asi toužil po hattricku Padych, musel se červenat za zahození dvou brejků po pravé straně. To se jednou vytáhl Tesarčík a podruhé mu byla branka malá. Byť se střídalo docela dost a byly i nějaká přerušení, rozhodčí nenastavil ani sekundu a odpískal konec. Třeba říci, že dobratický výkon byl hodně malátný a Čeladná mohla tak slavit svou druhou domácí výhru. Pro hosty to je ponaučení, že body se samy nezískají, třeba k tomu zlepšit přístup a příště opět zabrat a nechat nepovedené střetnutí v zapomenutí. Jediný klad, který zaznamenávám ze zápasu je fandění dobratických diváků. Ti i za nepříznivého stavu stále hlasitě hnali borce k vyrovnání.