Domů » Sdružení a spolky » Sport » Z Raškovic se body nevozí

Raškovice – Dobratice 2:0 (1:0) Očekávané derby, se spoustou dobratických diváků, radost hostům nepřineslo. V oslabené sestavě bojovali i proti nepřízni rozhodčích a takto neměli nárok.

Příjemné podzimní počasí přilákalo do Raškovic na derby hodně diváků. Cestou na utkání bylo vidět nejen auta, ale také kola a pěší fanoušky. Každý divák očekával první derby o mistrovské body v tak vysoké soutěži obou obcí. Naposledy se Raškovice a Dobratice utkaly společně v sezóně 1997-98!

Už při nástupu bylo zřejmé, že hosté nastoupili k zápasu bez čtyř hráčů základní sestavy. Chyběla v podstatě celá záložní řada, Uherek, kanonýr Marián Causidis a také Farny s Malyjurkem. V týmu se objevil náš „žolík“ z prvních zápasů, R.Dian, který měl svými zkušenostmi pomoci v boji o body. Traduje se, že z Raškovic se normálně body nedají získat a něco na tom bude. Třeba podle průběhu zápasu konstatovat tuto realitu, i když kvalitu domácího celku nelze tímto snižovat.  Zápas začaly lépe Dobratice už jenom tím, že jim fanoušci při nástupu na hřiště připravili překvapení, choreografii s modrými balónky a povzbuzováním „ Dobratice, my jsme tady doma“! I první herní příležitost patřila hostům, kdy v 7.minutě poslal nádhernou uličkou Marek Causidis na Hlaváče, ale tomu chyběl klid v zakončení a minul. Podobnou kolmicí vyslal do útoku Marek i Skotnicu, jeho centr zprava stačili domácí zadáci odvrátit na roh. Mezitím už stačil svoje pravidla předložit první z pomezních, kdy odmával neexistující ofsajd a nepustil hosty do slibného brejku. Domácím nakonec pomohl sám soupeř. Ve 23.minutě si v rozehrávce neporozuměli Skotnica s Dianem a jejich zaváhání vyřešily Raškovice bleskovým proniknutím do šestnáctky. První střelu reflexivně vyrazil Tesarčík, jenže odražený míč nestačili spoluhráči odkopnout a zblízka procedil míč za záda brankáře domácí Boráň, 1:0. To bylo na nějaký čas všechno, až signál z přímého kopu Hlaváče zvedl z klidu dobratické diváky, ale Markovi chyběl pověstný krok k zakončení. Hůř mohlo být na opačném straně ve 37.minutě, to se do přečíslení čtyř proti dvěma dostaly Raškovice, v posledním okamžiku si sami nepřesnou přihrávkou zahodili příležitost. Tu poslední před poločasem měl opět domácí hráč, v samostatném útoku na Tesarčíka nevyzrál. Druhý poločas byl ve svém pohledu velikým zklamáním. Přibylo ostřejších zákroků a především se rozhodčím  zápas  téměř vymkl z rukou. V 50.minutě šli hosté do brejku, míč poslaný za obránce zastavil hráč úmyslně rukou a k překvapení všech nenásledovala jasná žlutá, ne-li červená karta, ale praporek pomezního a dodatečně odmávaného ofsajdu. Přišly další chvíle, ve kterých se rozdávaly jen žluté karty. Těch vytáhl rozhodčí Chýlek nakonec devět!  V 65.minutě zahrávali domácí zkrácený roh po odpískaném faulu. Dobře kopnutý míč na přední tyč vytlačil Tesarčík na břevno a od něj se hlavou trefili domácí podruhé. Reklamovaný ofsajd dobratických fotbalistů byl jen výsměchem pro sudí a nekonečnou debatu ukončil zvláštním rozhodnutím hlavní rozhodčí. Vykázal mimo lavičku dva hráče Dobratic, z toho jednoho poslal do šaten, nikdo nepochopil jakým způsobem. Tento okamžik hodně narušil už tak vyhecovaný zápas, kterému přidával do ohně i nemístnými poznámkami v průběhu celého poločasu domácí borec u mikrofonu. Ještě jsem nikde nezažil takový moment, aby byl fotbal rušen glosami, na které nebyl nikdo zvědavý. Možná jen pár domácích domorodců, co chodí na fotbal a po nějakém pivu již nevnímají dění na hřišti. Škoda, fotbal se má hrát a ne komentovat nahlas, není to rozhlasový přenos. K lítosti dobratických  ani poslední pokus Hlaváče v 90.minutě neskončil gólem, míč se odrazil od levé tyče ven do pole. Vymlouvat se na rozhodčí samozřejmě nepomůže, je to nešvar, ze kterého se dá dostat jedině kvalitním výkonem, brankami a přístupem, který nelze zpochybnit. To Dobraticím chybělo a nebylo přáno.

Sestava Dobratic: Tesarčík, Béla, Rusek, Lýsek, Světlík (52.Klesniak), Skotnica,  Somr, Dian, Marek Causidis, Dobiáš a Hlaváč, trenér Marián Korabík.