Domů » Sdružení a spolky » Sport » Fotbalový dorost a muži začali jaro, body brali jen domácí za výhry 3:2

V sobotu začali svoje jarní působení dorostenci a muži TJ Dobratice. Oba zápasy skončily shodným výsledkem 3:2, ale radost měli jen ti mladší po vítězství doma nad Lískovcem. Muži naopak odešli ze Stonavy s prázdnou, skóre 3:2 přineslo výhru Stonavě.

Dorost: TJ Dobratice – TJ Sokol Lískovec 3:2 (1:0)

Sestava: Vojvodík, Dobiáš, Bezecný, Březina, Šibra, Gongol J., Fluksa, Kaňok, Kohut, Gongol P., Poledník, na střídání byli připraveni Jásek, Zrzavý

Na kvalitním terénu za slušného počasí podali dobratičtí dorostenci dobrý výkon a zaslouženě zvítězili. V prvním poločase se ve 40. minutě trefil na 1:0 Fluksa. Ve druhém poločase se hostům po chybě domácího brankáře podařilo v 60. minutě vyrovnat. V 70. minutě opět strhnul vedení na stranu domácích Dobiáš, když jeho hlavička skončila v síti hostů. Za další dvě minuty Dobiáš uniknul po křídle a jeho centr na milimetry přesně našel Bezecného, který zvýšil na 3:1 pro domácí.  V 73. minutě se po další hrubé chybě domácího brankáře podařilo hostům snížit na již konečných 3:2.

Muži: SK Stonava – TJ Dobratice 3:2 (1:2)

Sestava: Tesarčík, Figura, Klesniak, Béla, Skotnica, Somr, Šponiar, Uherek, Rusek, Lysek, Hlaváč, na střídání byli připraveni Světlík, Dobiáš, Gongol, Březina

Po nedůsledné hře v defenzivní fázi jsme již v 6. minutě prohrávali. Následně se hra vyrovnala a ve 28. minutě po pohledné kombinační akci srovnal Hlaváč na 1:1. Uklidnění mohla přinést dobratickým branka „do šatny“ ve 43. minutě, kdy Figura nechytatelnou bombou do šibenice domácí branky otočil poločasový výsledek. Kdo si myslel, že domácí tento gól srazí na kolena, tak se přepočítal. Domácí vlétli do druhého poločasu jako vichřice a převzali iniciativu na své kopačky. Tento tlak přinesl domácím ovoce a v 62. minutě vyrovnali nepříznivé skóre na 2:2. Pak se hra částečně opticky vyrovnala a zdálo se, že utkání skončí remízou. Proti tomu byli domácí hráči a v 84. minutě Feber vstřelil jejich vítěznou branku. Utkání tak skončilo porážkou dobratických 3:2.

Ohlasy k utkání na web.stránkách SK Stonava

První zápas v jarní sezóně jsme zvládli na jedničku, i když jsme první poločas prohráli 1:2. Naši kluci ve druhém poločase zabrali a jasně soupeře přehráli a zaslouženě zvítězili 3:2. Rozhodující branku dal po samostatné akci Tomáš Feber a díky jemu jsme uhájili tři body. V tabulce jsme se posunuli na čtvrté místo.

A co na to trenér domácích:

„Takže k dnešnímu utkání bych chtěl jak za sebe, tak za vedoucího týmu všem hráčům celého mužstva poděkovat za bojovný výkon, především za druhý poločas. Na úvod nás potkal nepříjemný soupeř z Dobratic, který i přes to, že jsme od 6 minuty vedli zásluhou Juroszka převzal otěže zápasu a drtil nás,  jak zákon káže, my jsme od 20-té minuty nevěděli kam dřív skočit. Netrvalo dlouho a už jsme prohrávali 1-2. Ani mě to nepřekvapovalo, protože když jsem viděl nastupovat tým Dobratic před utkáním, bylo mi zřejmé, že tento mladý tým nás určitě svou nátlakovou hrou zaskočí a to se vyplnilo. V kabině jsem hráčům vytknul hru, kterou předváděli po úvodní brance, hlavně pasivitu, odevzdanost a nesouhru týmu. Buď začnou hrát naplno a vyzrají na soupeře svoji vyzrálostí týmu, nebo to dnes na domácím hřišti v prvním zápase projedou. To vše se naplnilo a mužstvo vedené zkušenými hráči výsledek zápasu otočilo a to musím podotknout, že férovým způsobem, to mi dá za pravdu věřím,  i trenér hostujícího celku. Já jsem byl osobně proti tomu, abychom soupeři odevzdali tři body. Ve druhém poločase bylo vidět, že hráči akceptovali mé pokyny z kabiny. Kluci opravdu ve druhém dějství hráli famózně a zaslouženě si připsali do tabulky povinné tři body. Nepustili soupeře k žádné vyložené šanci, aby nějakým způsobem ohrozili naši svatyni.“