Domů » Sdružení a spolky » Sport » Šachový oddíl » 10.ročník šachového turnaje škol vyhrál Marek Menšík

Už desátý ročník šachového turnaje škol uspořádala Základní škola v Dobraticích ve spolupráci se šachovým oddílem TJ Dobratice. Zahrát si přijelo 30 chlapců a šest dívek ze škol z Lučiny, Raškovic, Hnojníka a Dobratic. Zahájení turnaje provedla ředitelka školy Karla Peterková a také starostka obce Alena Kacířová popřála všem účastníkům úspěch v desátém setkání nad šachovnicemi. Pod pečlivým dozorem ředitele Beskydské šachové školy Frýdek – Místek Pavla Benča si to děti mezi sebou rozdali v partiích, kdy jim počítač určil protihráče. Po odehrání sedmi kol se turnaj ukončil a děti netrpělivě čekaly na oznámení, jak to vše dopadlo. Vítězem se stal s plným počtem 7 bodů Marek Menšík, druhý skončil Matěj Šimik s šesti body, oba ze ZŠ Lučina. Třetí příčka připadla na loňského vítěze, Vojtěcha Pytlíka ze ZŠ Hnojník. Z dobratických žáků si skvěle vedli Václav Javorský, Lukáš Pavelek a Jaromír Kubala, kteří obsadili 5 až 7.místo. Nejlepší z dívek byla Anna Václavková před Annou Zouharovou a Barborou Sobkovou.