Domů » Sdružení a spolky » Sport » V dohrávce brala body Stonava

Dobratice – Stonava 0:3 (0:1), branky hostí Hančin, Dittrich a Šuster
V dohrávaném utkání 1.A třídy se lépe vedlo hostující Stonavě a popravdě řečeno, vyhrála zcela zaslouženě.

Sestavy:

Dobratice: Hill – Skotnica, Béla, Klesniak (58.Světlík), Šimik – Uherek (83.P.Gongol), Škola, Číž, Březina (58.Špok)– Causidis a D.Dobiáš (81.Bortlíček), trenér M.Korabík

Stonava: Gaszczyk – Wojnarovský, Sochora, Zielonka, Šuster, Dittrich, Hančin, Frait, Graňák, Edr (60.Hojdysz)  a Skácelík, trenér K.Sochora

Rozhodčí: Bartoš – Tvardek a Žáček, ŽK Causidis, Hill – Zielonka, Frait, Skácelík a Hojdysz, 65 diváků

K doplnění tabulky 1.A třídy, skupiny B chybělo poslední dohrání a to byl právě dnešní zápas. Už před zápasem se rojily myšlenky, jestli celodenní déšť pustí fotbalisty na hřiště.  Ale obavy nebyly na místě, hřiště na rozmary počasí bylo připraveno a tak se dohrávka mohla uskutečnit.  Ze soupeře šly obavy, protože na jaře podávají Stonavští mnohem lepší výkony než na podzim. Celek dirigovaný hrajícím trenérem Sochorou a také zkušeným Dittrichem podpořil výborným výkonem i kapitán Hančin. Dobratičtí hned od úvodu tahali za kratší konec a do první čtvrthodiny se vešly čtyři velice slibné, ne-li gólové příležitosti Stonavy. Tři z nich zlikvidoval dobře postavený nebo vyběhnuvší Hill, jednou jej zastoupil skvělým skluzem Béla. Na aktivitu hostů se  k podobným šancím domácí tým nedostal.  První fotbalový moment ukázali až ve 24.minutě, to se krásně uvolnil po levé straně Číž a jeho střílený centr jen prosvištěl malým vápnem až na druhou stranu hřiště.  Po půlhodině se svým typickým způsobem prodral do vápna Causidis, z těžkého úhlu žel minul branku.  Ve 32.minutě faulovali domácí kousek od postranní čáry u hlavní tribuny a diváci mohli zblízka vidět, jak míč z kopačky Hančina plachtí přes všechny hráče až k zadní tyči Hillovy branky, 0:1. Jestli tam stínil brankáři v ofsajdové pozici stonavský hráč je na posouzení asistenta rozhodčího, gól byl uznán. I v dalším průběhu jako by byli domácí o kousek pomalejší u míče a hosté zle zatápěli při bleskových protiútocích. Dvakrát měli možnost zúročit přečíslení, naštěstí vždy svou snahu překombinovali. Před koncem poločasu se domácí nadechli k pětiminutovému náporu, který vyústil jen ke třem rohům, nepovedené střele Školy a hlavičce Klesniaka do stojícího obránce.

I druhý poločas přinesl více gólových možností hostům. V 52 minutě se řítili dva stonavští hráči na jediného obránce a zase tomu chyběla fotbalová tečka. Stejně pohrdl tutovkou Šuster a po něm Skácelík. V 58.minutě sáhl trenér Korabík k dvojímu střídání s nadějí, že příchozí Světlík a Špok oživí hru. Už o chvilku na to se dostal po průniku ke střele Skotnica, mířil vedle levé tyče. Pak se musel opět činit náš gólman Hill, kdy skvěle vyrazil dvě nebezpečné střely stonavských snajperů. Čtvrt hodinku před koncem se rýsovala dobrá příležitost pro domácí. Přímý kop zhruba ze dvaceti metrů však po střele Číže jen o pár centimetrů minul levou tyč stonavské branky. Asi největší šanci  na vyrovnání zazdil v 79.minutě D.Dobiáš, kdy po centru zprava se míč na mokrém terénu smýkl pod jeho nohy a pak do ruky a bylo po naději. V samotném závěru si už zkušeně hosté drželi míč daleko od své branky, zahrávali několik rohů na krátkou vzdálenost a v 88. minutě si po ťukesu  našel cestu do šestnáctky Dittrich a prudkou střelou na vzdálenější tyč rozvlnil síť podruhé, 0:2. Ani ne po minutě po zahájení hry ze středu hřiště se díky nepozornosti v obraně dostal k samostatnému zakončení Šuster a pečetil výhru hostů.  V Dobraticích se představil velice kvalitní tým a třeba přiznat, že body za předvedený výkon jsou po zásluze v jeho držení. Domácím se tedy nepodařil posun tabulkou, k nápravě budou mít další zápas. Hrají v neděli v Albrechticích, kde je pro fanoušky opět možnost jet autobusem, odjíždí se v 15 hodin od hřiště.  KaMoš