Domů » Sdružení a spolky » Sport » Okresní pohár putuje do Tošanovic

Odvetné pohárové utkání se lépe vyvedlo hostům z Tošanovic a stávají se držiteli Okresního poháru.
Dobratice – Tošanovice 2:3 (0:1)branky: Jiří Gongol, Causidis – Judita 2 a Kovács

Dobratice: Pohludka (71.I.Klesniak )– Špok, L.Klesniak, P.Gongol, Šimik – Skotnica, Číž (77.Kohut), Březina, Světlík (33.J.Gongol), Causidis – D.Dobiáš (76.Bezecný) , trenér M.Korabík

Tošanovice: Michálek – Kelecsény, Grygar, Ryba, Neugebauer – Sebera, Kovács (62.Skarka), Šištík (46.Bezdíček), Parák – Mitrenga (86.Brandys) a Judita (77.Lisník), trenér T.Tvrdý

Rozhodčí: Kielar – Závodný a Chýlek, ŽK: 1:4, 110 diváků

V Dobraticích se odehrála ve středu odveta okresního poháru v kopané. Domácí ši do utkání v horší pozici než Tošanovice,které doma na podzim vyhrály 3:1. Tošanovičtí nastoupili v nejsilnější sestavě, naproti tomu domácí kouč Korabík musel poslat na hřiště hodně kombinovanou sestavu s dorostenci. První střelou mezi tyče se prezentoval v 10.minutě Kelecsény, který pořádně natáhl k zákroku Pohludku. Domácím se moc nedařilo a v podstatě jen D.Dobiáš se sám pral s dobře fungující obranou dirigovanou zkušeným Grygarem. Dobratičtí se snažili dostat k bráně dlouhými nákopy, ale centry si v poklidu sbíral vysoký gólman Michálek. Jedinou výjimkou byla pěkná střela Světlíka a pohotový zákrok tošanovického gólmana.Mnohem nebezpečněji pálili na bránu Dobratic hosté. Střelu Paráka s námahou vyrazil domácí strážce branky, ale po půlhodině už bylo s domácími zle. Z ničeho nic pronikla střela zpoza šestnáctky až k Pohludkovi, který jen reflexivně míč vyrazil nohou před sebe a zcela volný Judita neměl s dorážkou problém, 0:1. Až ve 40.minutě se střelecky dostali do dobré pozice domácí a jedovku Šimika stěží vytlačil gólman na roh. Hned po něm, se opět dostal míč na hlavu Šimika, netrefil však do brány. Nepříznivý stav vydržel až do 51.minuty. To se po levé straně vydal do průniku mladíček Jiří Gongol a nečekaně dobře si poradil s obráncem a podél brankáře srovnal na 1:1. To byl dobrý impuls od mladého hráče, jenže namísto otočení skóre se konal pravý opak. Nejprve Judita překombinoval svůj únik a po obejití brankáře hledal někoho ze svých hráčů před brankou, leč zbytečně. Hostům přesto stačilo rozmezí mezi 55.-57.minutou, kdy dvakrát udeřili po rychlých brejcích Kovácse a Judity. Bylo v podstatě rozhodnuto, to by museli dobratičtí vstřelit čtyři góly alespoň k penaltovému rozstřelu. Malinkou naději vzkřísil nádhernou střelou do šibenice Causidis v 69.minutě, 2:3. O chvilku na to se nešťastně zranil po dopadu na záda domácí Pohludka a do brány musel hráč z pole P.Gongol. V 73. minutě poslal lehký míč přes celou branku Causidis a L.Klesniak měl na hlavě vyrovnání, Michálek to nepřipustil. Domácí už hráli vabank a to nahrávalo rychlým hostům k dobývání domácí branky. To se zaskvěl i „náhradní“ brankář Gongol a zmařil navýšení skóre vypíchnutím míče po lobu na břevno. Ještě v 87.minutě vystrašil domácí obranu střelou těsně vedle pravé tyče nejmladší fotbalista v dresu Tošanovic, Lisník. V konečném součtu tak po dvou výhrách získali okresní pohár fotbalisté z Tošanovic. Ihned po skončení zápasu předali na hřišti zástupci OFS Frýdek – Místek Karel Mamula a Zdeněk Duda oběma týmům poháry. Tošanovice nyní pokračují v další cestě, ale čeká na ně velice kvalitní a silný soupeř, Inter Petrovice. KaMoš