Domů » Sdružení a spolky » Sport » V derby vyhrála Dobrá

Dobrá – Dobratice 4:0 (1:0), branky Chlebek 2, Papřok a Damek. Očekávané derby přilákalo do Dobré kolem tří stovek diváků. Čekal se vyrovnaný zápas, ale nakonec skončil dobratickým debaklem.
Předzápas dorostu: Dobrá – Dobratice/Vojkovice 5:0 (5:0)

Sestavy:

Dobrá: Řízek – Pietroszek, Šebestík, Figura, Šmahaj – O.Gryžboň (72.Zícha), Platoš (84.Otipka), Chlebek, Filipčík (81.J.Gryžboň)-Papřok, Maceček, trenér T.Zářický

Dobratice: L.Klesniak – Zeman, Škola, Dobiáš (46.Gongol, 58.Březina), Lýsek – Skotnica,Kantor, Causidis, Škapa, Hlaváč (82.Pielesz)– Bortlíček, trenér M.Korabík

Rozhodčí: Jedlička, Bartoš a Švec, ŽK: Platoš, Šmahaj- Lýsek, Pielesz, 250 diváků.

Na úvod několik vět z historie. Naposledy se v mistrovském utkání potkaly oba celky v 1.B třídě v červnu roku 2014. Tenkrát to byl poslední zápas  suveréna soutěže, Dobratic a výhra 6:3. Dnes se na doberském trávníku utkaly zcela jiné týmy, co se týče sestavy. Před dvěma roky bylo v sestavě sedm domácích hráčů a z dobratických jen čtyři, kteří v sobotu nyní nastoupili. Oba týmy prošly hráčskými změnami a do letošního ročníku také s novými posilami.

Úvod utkání začaly lépe Dobratice a do první střelecké příležitosti se dostal v šesté minutě po rohu Hlaváče kapitán Causidis, mířil však pravačkou vedle pravé tyče.  O něco později zkusil pozornost domácího brankáře Řízka Zeman a po něm i Hlaváč. Pak se na dlouhé minuty hrálo mezi oběma šestnáctkami a chyběla především střelba mezi tyče. Domácí už ve 24.minutě museli nutně střídat a to jim paradoxně prospělo, protože stačily jen dvě minuty a přišla první  gólová příležitost.  Zbytečný výlet gólmana Klesniaka mimo pokutové území ztrestal pohotový Papřok, který využil nedorozumění v dobratické defenzívě, 1:0. To byl nečekaný dárek, protože se nikdo před tím nějakým výrazným způsobem netlačil do šestnáctky soupeře.  Hosté nejvíce hrozili při rohových kopech, které dobře zahrával Hlaváč. Chybělo tomu však přesnější zakončení, což nebylo.

Do druhé půle už nenastoupil Dobiáš a nahradil jej Gongol. Než se hosté rozkoukali, už ve 47.minutě byl zcela osamocen na malém vápně Papřok a jeho hlavičku  skvěle vykopl Klesniak. V 53.minutě už takové štěstí neměl, protože po vysunutí Damka stačil jen  vytlačit jeho lob do strany, kde si míč opět převzal doberský fotbalista a z úhlu zvýšil na 2:0. Trenér Korabík měl dnes  starosti se sestavou a už v 58.minutě musel ze hřiště Gongol a na místo pravého obránce se netradičně postavil Březina. Hosté chtěli nepříznivý stav změnit a za neustálé podpory svých fanoušků dobývali doberskou branku. Trefit se však mezi tyče byl veliký problém, mimo nebo nad mířili Hlaváč i Causidis. Tomu zmařil největší příležitost výborným zákrokem domácí záskok v bráně Řízek a jen to dokumentovalo, jak nevalně si hosté střelecky vedli. Domácím naopak vyšel zápas střelecky. Nahráli tomu i dobratičtí svými chybami a zákroky. To se totiž dvakrát kopaly přímé kopy z hranice šestnáctky a k oběma se postavil zkušený snajper Dobré a posila pro tuto sezónu, Michal Chlebek. V 77.minutě obstřelil zeď a Klesniak se marně natahoval k levé tyči, 3:0. Druhou možnost dostal po politováníhodné situaci. To už byl v brance hostů Pielesz (střídat musel Hlaváče)a ten si po pár minutách na hřišti vysloužil žlutou kartu i posměch diváků za chycení míče mimo své pokutové území, kdy si vůbec nevšiml, kam až vyběhl. Míč si postavil již zmiňovaný Chlebek a pro změnu vymetl Pieleszovi pavučiny v pravé šibenici, 4:0. Ještě větší příděl nedovolil o minutu později  dobratický veterán v brance, kdy včasným vyběhnutím zmařil gólovku Macečkovi. Nebyl to vůbec povedený zápas ze strany Dobratic a domácí nováček tak dosáhl bez potíží na první body v tomto ročníku.  KaMoš