Domů » Sdružení a spolky » Sport » 3.ročník Běhej na vsi

3.ročník „Běhej na vsi“ ovládli sourozenci

Pošmourné ráno po deštivé noci příliš radosti přihlášeným závodníkům do 3.ročníku benefičního běhu v Dobraticích nepřineslo. Přesto se ale ke sportovnímu areálu přicházelo spousty dětí s rodiči a také ti, co přijeli zvládat tratě na 5 a 10 kilometrů.

Organizace Bez mámy z.s. ve spolupráci s obcí Dobratice opět připravili různé běžecké aktivity, které si mohly vyzkoušet děti v podstatě od chvíle, kdy už jsou schopné něco uběhnout až po ty dříve narozené. Mokrý terén dával v některých místech docela zabrat závodníkům na těch nejdelších tratích, ale nakonec všichni dali do běhu svoje srdíčko a snažili se dostat do cíle. Mým největším zážitkem byl doběh závodnice na 10 kilometrů v době, kdy už většina sdělovala svoje pocity druhým. Ona to nevzdala a ukázala i chlapům, že se dá zvládnout desítka na trati bez ohledu na čas. Nejdelší trať zcela suverénně ovládli sourozenci Raškovi. Iveta vyhrála v ženách a její brácha Daniel v mužích. Třeba dodat, že oba běhají závodně za Slezan Frýdek – Místek a tak amatérští běžci moc šancí neměli. Jak bylo vidět na trati, většina přihlášených brala běh jako zábavu, místní Berušky opět pojaly závod svým způsobem a jejich tykadla a křidélka byla vidět daleko široko v terénu.

Výsledky závodů na 5 a 10 km:

5 km ženy: 1. Z.Bílková 24,15 min.  2. L.Sobková  26,32  3. L.Honzíková 27,42

muži: 1. D.Čechmánek 22,22 min.  2. P.Bebek 22,32  3. P.Hruška 23,00

10 km ženy: 1. I.Rašková 46,35 min.  2. P.Čaganová 58,12  3. T.Morcinková 61,57

muži:  1. D.Raška 42,59 min.  2. D.Wrobel 53,04  3. T.Zika 53,27 minut