Domů » Sdružení a spolky » Sport » TJ Dobratice - Fotbalový oddíl » Fotbalové derby pro hosty

DOBRATICE – DOBRÁ 1:3 (0:2)

Sousedské derby v novém fotbalovém ročníku sezóny 2019-2020 přilákalo do Dobratic rekordní návštěvu, kterou tady nepamatují. Téměř 400 diváků očekávalo již tradičně vypjaté  a vyrovnané utkání. V prvním kole oba týmy vyhrály, domácí nečekaně v Orlové a hosté zejména zlepšenou hrou ve druhém poločase Libhošť. V domácí sestavě se poprvé představily nové akvizice, kterými jsou brankář Ondřej Bocek a dva fotbalisté hrající minulou sezónu v Tošanovicích,  záložník Jan Mitrenga a na hrotu útoku Matěj Šimeček.

Dobratice  nastoupily takto:

Bocek – Somr (72.Matula), Dobiáš (62.Béla), Lýsek, Stříž – Skotnica, Mitrenga (81.Lisník), Kantor, Pařenica, Causidis – Šimeček, trenér Korabík

Po úvodním hvizdu rozhodčího Tomaie se už v 1.minutě protáhl po pravé straně až k centru Somr a Šimečkovi stačilo jen lépe trefit míč, žel nestalo se tak a hostující brankář si připsal první důležitý zákrok. Domácí se zpočátku snažili více útočit, jejich snaha však ztroskotávala na nepřesných přihrávkách. Hosté se výborně pohybovali a četli hru, když už se naskytla nějaká možnost domácím, byli vždy včas na svém místě a stačili střely v poklidu zablokovat. Sami se také dostávali vcelku snadno do protiútoků a především hbitý Filipčík zaměstnával svým pohybem zadáky Dobratic. Právě on v 18.minutě byl nejdříve u míče po rohovém kopu a míč po hlavičce jen těsně minul levou tyč Bockovy branky. Na druhé straně hřiště potom kapitán Causidis vybídl pěknou uličkou ke skórování Šimečka, tomu však v poslední chvíli sjel míč z kopačky a střela skončila mimo branku. První branky v zápase se dočkali diváci v 36.minutě. Na levé straně hřiště zahrál rukou Skotnica a k zahrání přímého kopu si míč postavil Šmahaj. Zahrál jej výtečně do velkého vápna a tentokráte už Filipčík nasměroval míč do odkryté branky Dobratic, 0:1. Za průběh odehraných minut si hosté vstřelený gól zasloužili, protože domácím hra nějak nešla. Neujala se později ani střela Stříže a vždy to trvalo v zakončení domácím moc dlouho a přes zhuštěnou obranu se ani nedalo projít. V poslední minutě první části hry ztratili domácí míč a z rychlého brejku se prosadil Bařina a navýšil vedení Dobré o dvě branky.

Začátek druhého poločasu vypadal ze strany Dobratic podobně jako úvod, protože už po několika sekundách musel vyrážet brankář Pešák povedenou střelu jednoho z dobratických hráčů. Když se po chvilce hosté otřepali z menšího útlumu ve hře, přišla 49.minuta a podobná standardní situace jako v první půli. Opět byl u rozehrávky Šmahaj a jeho centrovaný míč prošel přes několik hlav hráčů obou týmů až se míč objevil těsně před Bockem a ten reflexivně zmařil gólovou možnost, na dorážku Gryžboně již neměl nárok, 0:3. Ke cti dobratickým lz a ten e říci, že ani takto nepříznivý stav je nepoložil a stále šlapali do plných, bohužel taky do zformovaných řad Dobré. Vytvořili si nějaké příležitosti, asi nejblíže k ohrožení byla pěkná střela Kantora těsně nad. Naděje domácím svitla v 75.minutě, kdy nejprve zamotal nohy obráncům Causidis, jeho střelu ještě stačili vytlačit mimo tyče, následné dobývání branky z pravé strany již kýžený gól přinesla a autorem byl domácí kapitán Causidis, 1:3. Do konce bylo přece jenom ještě hodně minut a to vycítili domácí fandové i samotní hráči. Stav se již nezměnil ani po „padajícím listu“ střídajícího Bély, kdy míč skončil nad břevnem a hostující gólman si pořádně oddechl. Sudí již nic na čase nenastavil a po jeho závěrečném hvizdu odcházeli z trávníku spokojenější fotbalisté z Dobré, kteří si připsali cenné tři body do tabulky. KaMoš