Domů » Sdružení a spolky » Sport » Další úspěch dobratických seniorů

Bílovecký seniorský víceboj – opět medaile

Ve středu 11. září se vypravila minivýprava seniorů z Dobratic na Bílovecký seniorský víceboj. Sportující senioři si jeli poměřit svoje sportovní dovednosti s dalšími vrstevníky z celého kraje. Organizátor z Ostravy, KKC Seniors, připravil sedm disciplín. Nebylo to snadné, protože se např. desetkrát házelo do basketbalového koše, stejný počet pokusů měli v bollobalu, v hodu kroužky a hodu míčkem na cíl. Pět pokusů čekalo soutěžící v šipkách. Do výčtu sedmiboje pak zařadili běh s tenisovou raketou a míčkem a asi nejtěžší disciplínou pro všechny byl obtížný slalom mezi kužely na koloběžce. Do soutěží zasáhlo přes 140 závodníků a mezi nimi také čtveřice dobratických seniorů Alena Smoloňová, Kateřina Moškořová, její manžel Karel a Pavel Volný. Po skončení soutěží na hřišti bílovického gymnázia se všichni přesunuli do  kulturního domu, kde čekání na konečné vyhlášení nejlepších vyplnila různá vystoupení seniorských skupin i žáků z místní základní školy. Nálada po těchto skvostných představeních byla fantastická, ale jen do doby, kdy všichni očekávali na výsledky. Organizátor nebyl k sehnání, lidé neměli ani ponětí, proč tomu tak je. Zápletka se vyjasnila snad po více jak hodinovém čekání nesmělou omluvou pořadatele a jen částečným vyhlášením. Jen tak naoko se řekly nějaká umístění, která vzbuzovala nevoli, protože se na stupních nejlepších objevil i borec, co evidentně nesoutěžil podle pravidel. Takže všichni odjížděli se smíšenými pocity a s očekáváním, jestli se vůbec dozví, jak vůbec skončili. Nějaké výsledky nám byly zaslány až po pěti dnech a tak aspoň opožděně můžeme napsat i medailová umístění našich. A určitě s nejmenším zastoupením obce ze všech sportovců vezou na počet osob ve víceboji nejvíce medailí, tři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou. V celkovém pořadí víceboje se na nepopulárním 4.místě umístila A.Smoloňová, na nejvyšší příčky mezi muži útočil K.Moškoř, po pádu ve slalomu s koloběžkou to stačilo jen na 6.místo.

1.místa vybojovali: A.Smoloňová v hodu na basketbalový koš, K.Moškořová a K.Moškoř v běhu s tenisovou raketou

2.místo: K.Moškořová v jízdě na koloběžce

3.místo: K.Moškoř v hodu kroužky na kužel

Fotky z Bílovce najdete  ve fotogalerii.