Domů » Sdružení a spolky » Sport » Vybojovaná výhra se Stonavou

V dalším mistrovském utkání hostily Dobratice aspiranta na postup Stonavu. Hosté neměli v základu kanonýra Zollera a to možná byl rozhodující faktor v prvním poločase. Kdo se opozdil a přišel na zápas jako já o pět minut později, měl smůlu. V tomto čase už Dobratice vedly 1:0 po proměněné penaltě Pařenicou. Při hodnocení celého utkání nutno poznamenat, že prvních 45 minut mělo velice dobrou úroveň a diváci mohli vidět mnoho krásných akcí a především šancí na vstřelení branek. Ve 13.minutě rozezvučel brankovou konstrukci stonavského brankáře Pařenica a o pět minut později jej napodobil Stříž střelou do levé tyče. Sám se řítil na gólmana i Šimeček a tomu gólovku pokryl včasným vyběhnutím brankář Stach. Hned na to z protiútoku se po centru zprava ocitl na pětce Siekiera, ale jeho hlavičku reflexivně vyrazil Bocek do bezpečí. Podobně neuspěl ani z přímého kopu ve 22.minutě Fizek a dobratický strážce svatyně se blýskl další parádou. Do třetice si na něm vylámal zuby i Bednář a v této desetiminutovce byli dobratičtí moc rádi za nulu u svého ukazatele skóre. Až ve 35.minutě se opět mohlo měnit skóre po výborné přihrávce Causidise do běhu Šimečkovi. Tomu opět zkazil radost brankář a míč s námahou vyrazil na roh. Závěr poločasu patřil domácím a po zásluze se těšili z druhé branky. Ve 42.minutě se po několika průnicích do šestnáctky ujala koncovka Stříže, ke kterému se dostal míč po střele z pravé strany a on už měl poměrně snadnou práci dostat balón na volného prostoru branky.

Druhý poločas zůstal za očekáváním, zejména proto, jak se hrálo. Dobratickým se nijak do útočení nechtělo a převážně se hrálo uprostřed hřiště a domácím to stačilo. Po takovém až klidném desetiminutovém nic nedělání se po pasu Causidise opět dostal do brejku Šimeček, ale jako by jej už gólman znal, nedovolil mu jej prostřelit. Stejně se vedlo i Somrovi a pak již začala závěrečná zteč dobratické branky. Od 70.minuty se hosté usadili na půlce svého soupeře a zle zatápěli. Nejprve zahodili jasnou příležitost a míč naštěstí našel místo jen v boční síti šibenice. Ještě jednou se pak rychlonohý Šimeček dostal za stonavské obránce, ale tříbrankový rozdíl to nepřineslo. Tlak hostů v samotném závěru přinesl ovoce a korigování stavu v 88.minutě Folwarczným a najednou tu byl strach o výsledek. Výhru se nakonec podařilo urvat a tím se Dobratice dostaly i v tabulce před dnešního soupeře a patří jim třetí místo. Aby tak mohlo být i za týden, bylo by dobré získat bodík, nejlépe všechny, na horké půdě zatím výborně hrající Bystřice. Tak příští neděli 12.září v 16 hodin můžete zajet povzbudit naše fotbalisty. Dobratice hrály v tomto složení: O.Bocek – Skotnica, Lýsek, D.Dobiáš (54.Březina), Somr, Kohut – Pařenica (88.E.Dobiáš), Causidis, Bařina (46.Lisník) – Stříž a Šimeček, trenér M.Korabík.