Domů » Sdružení a spolky » Sport » V Jistebníku neskutečné fotbalové drama

Velké fotbalové drama se odehrálo v sobotu 7.5.2022 v mistrovském utkání 1.A třídy, skupiny.“B“ v Jistebníku. Dobratičtí v posledních dvou zápasech zvítězili a určitě chtěli ve vítězném tažení pokračovat i na půdě předposledního celku soutěže. Ale každý duel je jiný a tento byl zcela mimořádný a bude se na něj určitě dlouho vzpomínat. Přinesl nakonec osm branek a příběh, který by nenapsal ani ten nejlepší scénarista. Poskládali jsme názory a zážitky aktérů i fotbalových fandů z tohoto sportovního zážitku.

Už před utkáním měl trenér Dobratic Marián Korabík nelehkou noc, když dával dohromady sestavu. Jeho družstvo se momentálně potýká se zraněním mnoha hráčů, absencí a řada kluků nastupuje se sebezapřením a jdou přes práh bolesti. Proto nastoupil pomoci do obrany i bývalý hráč Frýdku-Místku a současný hráč družstva starých pánů, Jan Gottwald. První minuty utkání jsme začali dobře a měli dokonce i šance. Vše se začalo lámat ve 14. minutě, kdy se domácí ujali vedení brankou svého kanonýra Taraby. Ve 25.minutě musel odstoupit ze hry další hráč základu Honza Mandičák, kterého nahradil Adam Březina. A aby toho nebylo málo, Taraba přidal ve 26.minutě druhou branku a domácí byli při chuti. V  těchto chvílích se blýskl několika skvělými zákroky náš brankář Ondra Bocek. Když už se zdálo, že bude konec poločasu, uzavřel Taraba ve 46. minutě hattrick gólem tzv. „do kabiny“. Nelichotivé skóre 0:3 vůbec nepotěšilo naše fanoušky, kteří se opět v hojném počtu dostavili na utkání. Není se čemu divit, byli skeptičtí a jen si přáli, abychom neodjeli s debaklem. To, co se odehrálo na začátku druhého poločasu stojí za to chodit na fotbal a prožívat chvíle stresů i radosti. Naši vlétli na domácí jak vítr, trenér poslal na hřiště ještě ne úplně zdravého Marcela Stříže a děly se věci. Během tří minut, v rozmezí od 53. do 56. minuty, bylo vyrovnáno!! Tady úřadoval náš Ondra Skotnica, který si doslova třikrát pohrál s obranou domácích. Možná se tímto nejrychlejším hattrickem zapsal nesmazatelně do historie nejen dobratické kopané! Tento neskutečný obrat naše kluky nabudil a v těchto okamžicích jsme domácí přehrávali. Ti byli jak opaření a nemohli se z této tříminutové smrště dlouho vzpamatovat. Postupně se jim v závěru podařilo částečně hru srovnat a zdálo se, že utkání skončí remízou. Znovu je nakopla přísně nařízená penalta rozhodčím Sklářem v 77.minutě, kterou proměnil Moučka a domácí opět vedli. Naši kluci ale v těchto minutách prokázali neskutečného bojového ducha. Znovu se vrhli do útočení, měli šance a odměnou za to vše byla čtvrtá branka našeho Ondry Skotnici, kdy v 90.minutě po skrumáži před brankou vyrovnal a v našich řadách propukly bouřlivé ovace. Utkání tedy skončilo remízou, ale přineslo všem neskutečné zážitky od marnosti a skepse po bleskový obrat a zaslouženou remízu. Žádný režisér by to nikdy takto nenaplánoval, takový je fotbal, plný emocí, smutku i radosti. Naši fanoušci skandováním poděkovali po utkání všem našim hráčům i realizačnímu týmu obvyklým pokřikem: „Děkujem, děkujem, my vám hoši děkujem“. V neúplné tabulce soutěže 1.A třídy, skupiny B poskočily Dobratice na pátou příčku. V dalším utkání bude soupeřem Dobratic celek z Libhoště. Hraje se v 16,30 hodin na hřišti v Nošovicích. Tak si nenechte ujít tento zápas, možná budete svědky dalšího zajímavého zápisu do fotbalových statistik dobratického fotbalu.