Putovní hry seniorů pokračují
Svazek obcí regionu Slezská brána ve spolupráci se Střediskem volného času Vratimov připravil v tomto roce zajímavý projekt pro seniory. Dali mu název Putovní seniorské hry a od února již probíhají v různých obcích zajímavé disciplíny. Senioři ze šestnácti obcí regionu se tak potkávají a vzájemně soutěží a užívají si společných chvil. Sportovalo v šipkách (Sedliště), potom v březnu moc počasí nepřálo a na Morávce za velmi nepříznivých podmínek spojil zrychlený přesun ke stanovištím, kde se různě střílelo ze střelných zbraní i např. z luku. Do Vratimova se sešli senioři na discgolfovém hřišti, kde museli projít docela veliký kus a na co nejméně pokusů dostat disk na cílovou metu, kterou byl kovový řetízkový koš. Řepiště hostily v květnu týmy u zvláštní disciplíny, která si získává především mezi seniory oblibu, a to jsou finské kuželky - molkky. Sestavy týmů se mohou měnit, což nabízí prostor pro zapojení více osob a také taktizování. Dobratický základ zatím povětšinou tvořili Hubert Mec, Pavel Volný a Jana Sobková, doplnili je vícekrát Kateřina a Karel Moškořovi, jednou také Jiří Mikoláš. Putovní seniorské hry však nejsou jen o výkonech – jejich hlavním cílem je radost ze společných zážitků a podpora aktivního životního stylu. PO polovině her jsou na prvním místě senioři z Kaňovic, druhé jsou Raškovice a třetí místo patří Řepištím. Našim po nevydařeném a slabším začátku se podařilo už prodrat do první poloviny všech startujících obcí. V discgolfu dokonce vybojovali třetí místo, tak se snad bude dařit i v příštím klání, kdy bude v Paskově petang.