Domů » Sdružení a spolky » Sport » Vyhrály ženy, dorost i muži

ženy: Dobratice – Stachovice 3:0 (2:0), branky Orečná, Kuhová a Mynářová
dorost: Dobratice – Mosty 3:0
muži: Dobratice – Řepiště 3:2 (1:1), góly Filip Zeman 2 a Marián Causidis
Více najdete na
Moravskoslezská divize žen Dobratice – Stachovice.
Ženy jsou v domácím prostředí (i když hrají ve Vojkovicích) stoprocentní. Ani další soupeř Slavia Stachovice jim příliš cestu za vítězstvím neztížil. Domácí hráčky daly nejrychlejší gól na vojkovickém hřišti. Už v 72.sekundě se krásně trefila Orečná, která má střeleckou slinu a dala už svůj čtvrtý gól ve třech utkáních. Ani v dalších minutách nebylo pochyb o tom, kdo je na hřišti lepší. Domácí hráčky s Veselou a Herokovou na lavičce však marně bušily do stachovické zóny a tak pojistku v podobě druhé branky přidala až Kuhová z penalty. Kolik měly dobratické děvčata dalších možností je škoda vůbec psát, zkrátka poločasové skóre 2:0 bylo dost málo a pro hosty příliš lichotivé. Ve druhé půli se skóre měnilo jen jednou a to zásluhou Mynářové. I tak si děvčata drží doma skvělou bilanci pěti utkání v řadě bez obdržené branky. Nyní mají před sebou poslední utkání podzimu proti Havířovu, který ztratil první body v tomto kole prohrou v Bruntálu. Tím se čelo tabulky srovnalo tak, že první tři týmy mají mezi sebou jen jednobodový rozdíl. Bruntál vede s 28 body před Dobraticemi a Havířovem, oba celky vybojovaly zatím 27 bodů.

Okresní přebor mužů Dobratice – Řepiště
Domácím vyšel skvěle úvod a už v osmé minutě poslal Dobratice do vedení Filip Zeman. Pak si ještě domácí hráči vytvořili mírný tlak, ale náskok se nezměnil. Po třetině hry se najednou vytratila bojovnost domácích a stále více se k domácí brance tlačili hosté. To v té chvíli vypadalo herně s Dobraticemi ne moc valně a když v poslední minutě před přestávkou fauloval v šestnáctce Lukáš Zeman hráče Řepišť, šlo se po gólu z penalty do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Druhý poločas Dobratice zpočátku totálně nezvládly. Už po minutě hry míč po několika přihrávkách hostů doslova doplachtil až za brankovou čáru a Řepiště vedly 2:1. To, co pak zahodili jejich hráči během dalších deseti minut se tak jen často na trávníku nevidí. Diváci nevěřícně kroutili hlavami, jak je možné netrefit bránu 7,32metrů širokou z pěti kroků! Když se podobná možnost naskytla Řepištím po hodině hry a nedaly, přišel rychlý protiútok Dobratic a zmatku v obraně využil volný Marián Causidis a srovnal na 2:2. Pět minut na to se do brejku dostal Jakub Causidis, vyřešil situaci technickým dloubáčkem alá Poborský, ale míč skončil na pravé tyči řepišťské branky. Potom zase přišly chvíle soupeře, přitlačili na důrazu, jenže fotbal se hraje na góly. Tu vítěznou nedali a tak zákonitě, jak už to ve fotbale chodí, přišel trest v podobě lepší střelecké produktivity domácích. Pár minut před koncem střetnutí utekl obraně Filip Zeman a střelou podél vyběhnuvšího gólmana Sotorníka zajistil výhru pro Dobratice 3:2. Tentokráte nevyhrál lepší a fotbalovější tým, štěstí stálo na domácí straně.