Domů » Sdružení a spolky » Sport » Vratimov – Dobratice 1:0

Ani ve druhém venkovním utkání na jaře dobratičtí nezabodovali a odjeli s prázdnou.

FC Biocel Vratimov – TJ Dobratice 1:0 (1:0), rozhodl Pařenica.

Sestava Dobratic: Tesarčík – Béla, Klesniak (69. Gongol), Figura, Uherek-Skotnica, Marek Causidis, Lýsek, Světlík (63.Rusek) – Somr a Hlaváč, trenér Marián Korabík.

Ve Vratimově se první minuty odehrávaly zcela v režii domácích. Ti nastoupili bez Lukeše (vyloučen v minulém zápase), ale vůbec nebylo znát na hřišti, že tam není. Dobratická obrana nestačila na rychlonohé fotbalisty a v 6.minutě se Tříska řítil sám na Tesarčíka, který skvěle zasáhl. Už ve 13.minutě dostal žlutou kartu Klesniak a to nic dobrého nevěštilo. V 17.minutě se opět dostali domácí do přečíslení a zpětnou přihrávku na malé vápno trestuhodně zahodil Kašuba. Nemusel však smutnit, protože ve 20.minutě nechal rozhodčí Šafařík faul na dobratického hráče bez povšimnutí a v brejku se nemýlil Pařenica, 1:0. Za tři minuty si opět naběhl za obranu Pařenica a mohl se zeptat Tesarčíka, kam to chce. Asi mu napověděl a domácí snajper trefil jen břevno. Až ve 24.minutě jsme zaznamenali první solidní akci Dobratic a dorážka Somra jen těsně minula levou tyč. Pak se ještě povedla pěkná kombinační akce přes Marka Causidise a opět Somr byl nepřesný. Dvě minuty před koncem první půle se dostal do úniku Marek C., jeho slabší pravačka zklamala nejen hráče i početnou skupinu dobratických fandů. Druhý poločas byl z pohledu hostí lepší a na hřišti bylo vidět více u míče dobratické. Ve 49.minutě zahrával přímý kop z pravé strany Hlaváč, gólman vyrazil jen do skrumáže, ale koncovka byla mizerná. Po hodině hry využily Dobratice rychlý protiútok, v převaze čtyř proti dvěma domácím se finální přihrávka zamotala Skotnicovi mezi nohami a bylo po akci. Skotnica se mohl dostat do zakončení po chvíli, kdy se k němu dostal odražený míč v šestnáctce, leč opět to skončilo daleko od kýžené branky. Největší příležitost zahodil Hlaváč, který si neporadil úplně sám před brankářem a nedal. Až pak se rozhodl trenér Korabík ke změnám v sestavě a poslal na hřiště Ruska a po něm také Gongola a vsadil vše na jednu kartu. Převaha z toho byla, několik zahrávaných rohových kopů domácí se štěstím přestáli. Dobratickým chyběl klid v rozehrávce, nebyl to ten tým, který dokazoval v podzimní části na hřišti bojovnost a především chybí střelci branek. Závěr se již nesl v kouskování hry i taktickým střídáním v domácím celku. Domácí zjevně nikam nespěchali a ani čtyři nastavené minuty stav z 20.minuty nezměnily, hubená výhra 1:0 zůstala doma.  KaMoš