Domů » Sdružení a spolky » Sport » Zbytečná remíza s Albrechticemi

Dobratice – Albrechtice 2:2 (2:1), Causidis 2 – Izaiáš a Wojtyna z penalty
Když v 18.minutě dal kapitán Causidis druhý gól domácích a pak přibylo neskutečné množství dalších šancí na zvýšení skóre, nikdo by na dělbu bodů nevsadil. Žel, stalo se a remíza spadla hostům doslova do klína. fotky:http://dobratice.rajce.idnes.cz/137._DOBRATICE_-_ALBRECHTICE_2_2/

To, že se fotbal hraje celých 90 minut a ne jen půlhodinku, se přesvědčili dnes dobratičtí fotbalisté.  Jejich zápas s Albrechticemi měl mít prestižní příchuť už jen proto, že se zatím nepovedlo s tímto hornickým klubem získat ani bod. Sobotní utkání začalo v režii domácích a první zahrozil střelou nad branku Hlaváč. V 7.minutě zatrnulo všem domácím hráčům i fandům, protože nepochopitelný výlet Tesarčíka skončil minelou a poslaný míč do vápna na Lukana smrdělo gólem, jenže albrechtický hráč svou loženku poslal slabě do míst, kde se stačili vrátit Lýsek s Klesniakem a odkopli míč směrem k brance soupeře. Hned vzápětí se probil po levé straně kapitán Causidis a z poměrně velkého úhlu umístil míč přesně k levé tyči, 1:0. Zde se v praxi naplnilo to známé, nedáš – dostaneš.  Ve 13.minutě se pěkně uvolnil Uherek, našel nabíhajícího Somra, který jen trefil včas vyběhnuvšího Hekeru. V 15.minutě po akci Causidise dostal míč na volej Hlaváč, ale ke smůle trefil jen před ním stojícího Lukana. V 18.minutě se dostal do svého typického úniku po pravé straně Somr, doslova prolétl kolem hráčů, jeho odražená střela či centr se dostala k volnému Causidisovi  a ten propasíroval míč mezi gólmanem a tyčí, 2:0. Ve 31.minutě se povedla známá kulišárna ihned po výkopu Tesarčíka, žel osamocený Somr znova trefil jen gólmana. Za minutu tentýž hráč z výborné pozice napálil jen spojnici břevna s tyčí a když v 33.minutě poslal Hlaváč míč z přímého kopu těsně levé tyče mimo, jsou poločasové aktivity domácích téměř  vyčerpány. Ve 35.minutě se po rozehraném přímém kopu dostali hosté k přetaženému centru a dloubáček přes Tesarčíka umístil do sítě zcela volný Izaiáš, 2:1. To byla studená sprcha do domácích řad, protože hosté do této chvíle jen bránili pořád atakující hráče Dobratic. Ještě před první půli se v sólu ocitl Causidis, ale opět jen nastřelil brankáře a dorážku poslal Škola vedle.  V poslední minutě se středem dostal až na úroveň Hekery Skotnica a ani on nedostal míč za jeho záda.

Druhý poločas začali aktivněji hosté a už ve 47.minutě hořelo poměrně dost u Tesarčíka. Tomu se s vypětím všech sil podařilo dvakrát zlikvidovat střely hostů i obětavou rybičkou do chumlu hráčů po rohu. Najednou bylo na hřišti vidět více hostující mužstvo, které výrazně přidalo na útočné síle, jakoby vycítili možnost trestat nedůraznou hru domácích. Přispěl k tomu i fakt, že trenér Blahuta nechal beze změny hru na tři obránce a v určitých momentech zkrátka obrana nestíhala. V 57.minutě byl zákrok v šestnáctce na pronikajícího útočníka posouzen jako čistý a hosté hodně spílali rozhodčímu Uličnému, že to takto posoudil.  V dalších minutách se skoro nic nedělo před brankami a hra se střídala z obou stran jen do úrovně šestnáctek.  V 77.minutě se mohlo zase lépe dýchat domácím, Hlaváč si pěkně pohrál se třemi protihráči, dostal se zprava k blízkosti branky, jenže jeho centr proletěl kolem všech hráčů. V zápětí se z druhé strany z osmi metrů netrefil Causidis mezi tři tyče, stejně tak ani střídající Kolář o minutu na to z dobrých dvaceti metrů. Hosté se ubránili a podnikali pořád nebezpečné kontra útoky a po jednom z nich v 83.minutě už zákrok Školy nenechal sudího v klidu a písknul penaltu. Tu bezpečně proměnil Wojtyna a srovnal po vývoji hry v druhé části, na férových 2:2. V 88.minutě se naposledy mohlo měnit skóre, ale náš snajper Causidis  jedinečnou příležitost zmařil. Vítězná šňůra tak dostala trhlinu, ale toto je fotbal. Už minulý zápas doma byl se štěstím vybojovaný, tříbodový, nyní ale přišla nečekaná ztráta. Tak má trenér o čem přemýšlet, o tom, jak nepřijít v dobře rozehraném zápase o body. Ani slavným klubům se ztráty nevyhýbají, možná už za týden v Brušperku nás zase naši fotbalisté více potěší.  KaMoš

Statistické údaje: rozhodčí Uličný, Žáček a Brabec, ŽK :Skotnica, Škola – Kociolek Jan, Kociolek Jakub, Izaiáš

Utkání sledovalo 235 diváků!! ( sám jsem si prošel a spočítal přihlížející)