Domů » Sdružení a spolky » Sport » V sobotu vyhráli jen žáci

Sobotní fotbalový servis:
žáci: Dobratice – Metylovice 8:0, branky Spilka 4, Maleček, Kaňok, Pohludka a Vrábel
dorost: Dobratice – Dobrá 0:5
muži: Dobratice – Sedliště 1:3, gól dal Číž – za hosty Krejčok 3

Zápas mužů:

Sestavy –  Dobratice:  Hill – Skotnica, Béla, Klesniak L.(46.Světlík), Lýsek – Uherek, Číž (79.Březina), Causidis, Škola (83.P.Gongol), Zeman (64.D.Dobiáš) – Bortlíček, trenér Korabík

Sedliště: D.Majer – Pohludka, T. Majer, Bílek, Němec  – Somr, Ro. Bilas, Foukal, Košťál (87.Krpel), Kravčík,  René Bilas – Krejčok.

Rozhodčí Levinger, Valošek a Novák, ŽK: 2-2, 170 diváků

Dnešní fotbalový zápas v Dobraticích by se dal nazvat hudebním výrazem – koncert jednoho sólisty. Tím se bezesporu stal muž s číslem 10 v bílém dresu celku ze Sedlišť – Dominik Krejčok.  Za příjemného slunečného počasí zavítal do Dobratic celek přímo ohrožený sestupem. Podle jarních výsledků však patří na venkovních hřištích k nejlepším a dovedl už obrat o body celky z popředí tabulky.  A úvod utkání patřil hostům. Už ve 4.minutě nezachytili přihrávku na Krejčoka Lýsek s Klesniakem a bylo zle, protože tento zkušený střelec nedal Hillovi šanci, 0:1. Když jsem na začátku tohoto komentáře napsal, že to byl zápas jednoho muže, tak i v dalších momentech zápasu se jméno Krejčok vyskytne velice často. V 8.minutě po centru  Foukala zůstal sedlišťský kanonýr  sám na malém vápně, hlavičkoval však nad domácí branku. Domácí se k první možnosti přiblížili ve 13.minutě, kdy po rohu Causidise přeletěl míč přes všechny hráče až ke Klesniakovi, který z dobré pozice střílel vedle pravé tyče. I další zahrávaný roh kapitánem domácích měl dobré parametry, tečovaná střela Zemana však skončila přímo v náruči brankáře. Po hluché desetiminutovce se divákům opět ukázal ve své střelecké parádě Krejčok a tentokráte po úniku levou stranou obrany zvýšil na 2:0 pro Sedliště. Domácí si vytvářeli aspoň malé možnosti především při zahrávání rohových kopů. I další roh Causidise našel neobsazeného Školu, ale bohužel míč po teči jen těsně minul levou tyč. Po dalším rohu se z rychlého protiútoku prohnal středem obrany Krejčok a z osmi metrů netrefil vůbec branku. Ve 33.minutě se z nenápadné akce domácích dostal centrovaný míč na hlavu Číže a dobře mířená střela zapadla za překvapeného Majera, 1:2. To byla povzbudivá momentka domácích, kteří nepředváděli nic světoborného. Zcela vázla jakákoliv souhra a počet nepřesných přihrávek narůstal jako na běžícím pásu. Za to hosté si přesnými pasy na vysunutého Krejčoka vytvářeli další šance. V rozmezí sedmi minut  se Krejčok dostal do dalších dvou tutovek, jednu poslal vedle a při druhé museli zatleskat i domácí diváci za projití skrze dva obránce a střelou do vyběhnuvšího Hilla, tak mu třetí branka do první půle nebyla souzena.

Do druhého poločasu provedl trenér Korabík změnu v obranných řadách a přišel Světlík, který měl aspoň trochu eliminovat rychlonohého kanonýra Sedlišť. Tomu se opravdu zápas vydařil a nadále pořádně zatěžoval dobratickou obranu.  Srovnat mohl Číž, ale to by musel z dobré pozice trefit mezi tři tyče. Pak přišlo období několika ostřejších faulů a rozhodčí Levinger nenechal žluté karty v klidu. Od 70.minuty lze zaznamenávat  jen příležitosti hostí. Nejprve opět utekl obraně Krejčok, Hill byl na místě, další  jeho střelu zblokoval na poslední chvíli jeden ze zadáků, aby další sólo zakončil kličkou gólmanovi a střelou z úhlu jen do tyče. Spojnici tyče a břevnu trefil přesně kapitán Foukal po zahrání přímého kopu. Neúspěšný byl také Robin Bilas po nabídce od spoluhráče, z výhodného místa ve velkém vápně zamířil nad břevno.  V 87.minutě po tlaku domácích přišel dlouhý nakopnutý míč  na domácí polovinu, kde souboj Šimíka s Krejčokem vyzněl  pro hostujícího útočníka a v pozici na samotného Hilla už hattrick neodmítl, 1:3. Tímto výsledkem také utkání skončilo a body si po zásluze odvážejí do Sedlišť.  KaMoš