Domů » Sdružení a spolky » Klub důchodců » Klub důchodců na horách

 

Za chmurného a mlhavého počasí 27. 9. tr.se skupinka členů Klubu důchodců Dobratic vydala do Beskyd. Na žel. st. Dobratice p. P. se nás sešlo 16 a postupně se přidali ještě 3 členové KD. Cestovali jsme částečně vlakem, autobusem a na Javorový vrch se vyvezli lanovkou. Bylo stále mlhavo, poměrně chladno, ale již před výstupem na konečné lanovky, se nám ukázala krásná slunečná obloha. Zbytek výšlapu na Javorový vrch byl nádherný, dokola mlha tvořila pohled jako by na moře z niž vyčnívaly vrcholky kopců Beskyd. K chatě na Javorový vrch ( v dubnu 2015 oslavila 120 let) je prudké stoupání, ale pak ten pohled na okolí je za odměnu. Díky jasné obloze byl krásný pohled na vrcholky Beskyd na polské straně a v dáli od východu na slovenské pohoří. Na Javorovém jsme se sešli se skupinou důchodců z Frýdku a skupinkou cyklistů. Po odpočinku a krátkém občerstvení v restauraci chaty, jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedni pokračovali v sestupu přes vrcholky hor směr Prašivá a ostatní sešli k lanovce. Rozloučili se s krásným prosluněným dnem, neboť ještě na lanovce jsme již byli opět v mlze. Všichni účastníci výšlapu byli spokojeni, hlavně že nám vyšlo na horách tak nádherné počasí.

18. října 2017 bude další výšlap, tento krát na Godulu. Sraz zájemců o turistiku z řad KD je v 9,00 hod. na rozcestí Podlesí- Komorní Lhotka.

Kohut Jiří, člen KD

 

http://obecdobratice.rajce.idnes.cz/Klub_duchodcu_na_horach_-_Javorovy_vrch/  • Modernizace webových stránek hrazena z projektu CZ.03.4.74/0.0/0.0/18_092/0014731

    Logo Evropské unie