Domů » Sdružení a spolky » Sport » TJ Dobratice-FC Dolní Benešov – sobota 20.6.2020- 17 hodin.

FC Dolní Benešov, z.s.

Začátek sportovní činnosti se datuje rokem 1921. V roce 1926 byl oficiálně založen SK Dolní Benešov s jedním sportem a to kopanou. Tehdy se hrálo na škvárovém hřišti na Pastvisku.

V roce 1960 byla ukončena výstavba nového stadiónu, která trvala 4 roky. Nelze opomenout nejvýraznější postavu fotbalového klubu – pana Evžena Hadamczika, který jako mladý hráč přišel do klubu, kde po vážném zranění zahájil svou trenérskou činnost. Mužstvo pod jeho vedením za pět let postoupilo z okresního do krajského přeboru. V roce 1971 odešel do Ostroje  Opava, poté získal trenérské křeslo v Baníku Ostrava, kde je jeho systém výchovy mladých fotbalistů  dodnes uznáván.

Taktéž péče ve výchově mládeže přinesla své ovoce a v současné době i odchovanci klubu hrají ve vysokých soutěžích, např: Vít Baránek v FC Baník Ostrava, Lukáš Magera v Mladé Boleslavi a Jan Baránek ml. ve Viktorii Plzeň. Sportovci dnes využívají stadion s krytou tribunou a halou v Dolním Benešově, taktéž areál v Zábřehu a nově rekonstruovanou sportovní halu – tělocvičnu v Dolním Benešově. Názvy se postupem let vícekrát měnily. Od r. 2015 nese oddíl kopané název Fotbalový club Dolní Benešov, z.s..  • Modernizace webových stránek hrazena z projektu CZ.03.4.74/0.0/0.0/18_092/0014731

    Logo Evropské unie