Domů » Sdružení a spolky » Sport » Dobratice jsou v sezóně 2022/2023 na bedně

SK Horní Suchá – TJ Dobratice  1:6   (0:3)

Hezkého a druhého nejlepšího výsledku v 1.A třídě dosáhli muži TJ Dobratice, když výhrou v Horní Suché vybojovali v sezóně 2022/2023  3. místo. Už od začátku utkání v Horní Suché byla vidět obrovská snaha Dobratic vyhrát a získat tím třetí místo. I v tomto utkání trenér Korabík a asistent Musálek postrádali některé opory (Mandičák, Dobiáš, Menšík, Stříž, Hlaváč), přesto naši muži šli od začátku utkání za svým cílem. Měli míč pod kontrolou, dobře kombinovali a nedávali tím moc šancí domácím, kteří vysokou výhrou s Petrovicemi byli namlsaní. Dobratice se ujaly vedení kuriozní vlastní brankou domácích v 19. minutě a přebírali iniciativu, kterou završil v 1.polčase dvěma brankami Mitrenga. I ve druhém poločase domácí tahali za kratší konec, ale v 69. minutě snížili hezkým lobem Stuchlíka  na 1:3. Tímto gólem ožili, ale pak přišel pro domácí rozhodující zlom, kdy kopali penaltu, tu výborný Bocek chytil, ale pomezní signalizoval pohyb našeho brankáře na čáře, tak se penalta opakovala, ale ani tu  domácí nedali . To bylo z jejich strany vše, hosté pak potvrdili své vítězství dalšími třemi brankami v 72. minutě kapitán Causidis, v 78. minutě Pařenica a v 79. minutě krásnou ranou z dálky Skotnica. Hosté tedy zaslouženě vyhráli, když podali zodpovědný kolektivní výkon. Po utkání byli hráči Dobratic odměněni děkovačkou  početné skupiny  svých fanoušků. Sezóna 2022/2023 se našim povedla i přes častá zranění některých opor. Poděkování za tento výsledek patří jak trenéru  Mariánovi Korabíkovi a jeho asistentu Pavlu Musálkovi, tak i všem hráčům, kteří často dokazovali, že Dobratice hrají pohledný ofenzivní fotbal a  dlouhodobě se drží v popředí 1.A třídy, sk. B.  Poděkovat je také třeba věrným dobratickým fanouškům, kteří podporovali svou účastí a hlasitým povzbuzováním jak utkání venku, tak i doma. Všichni už se těšíme na další sezónu a věříme, že bude stejně dobrá, jak ta ukončená.