Domů » Sdružení a spolky » Sport » Z Jablunkova vezeme bod, v sobotu hostíme Horní Suchou

K dalšímu zápasu podzimní části 1. A třídy sk. B zajížděli v neděli 1. října dobratičtí fotbalisté do Jablunkova, kde se utkali s místním Spartakem. Podle umístění v tabulce byly Dobratice mírným favoritem. Ovšem umístění v tabulce není hra na hřišti. Jablunkov vyrukoval do utkání se sedmi mladými hráči, kteří měli chuť hrát, porvat se o výsledek a hýřili bojovností a elánem. Jejich dobře organizovaná defenziva plnila perfektně svou roli a nedala dobratickým šanci dobýt pokutové území a skórovat. Přesto Dobratice ve 21. minutě Michalem Hlaváčem z trestného kopu branku vstřelily a vedly 0:1. I přes nepříznivý stav 0:1 v poločase jejich disciplinovaná hra přinášela stále více naděje domácím na příznivý výsledek. A to od 57. minuty hráli ještě domácí v oslabení o jednoho hráče po vyloučení brankáře Pindora. Do brány domácích nastoupil hráč, který byl náhradníkem do pole. Ovšem svými ekvilibristickými zákroky, kdy největší problém mu dělal míč, dokázal udržet čisté konto. No a poté přišlo to, co dělá fotbal fotbalem. Pro domácí, byť byli v 10 hráčích, nebyl žádný míč ztracený. Vybojovali v pokutovém území hostů balón a našemu obránci nezbylo nic jiného, něž domácího útočníka faulovat a rozhodčí ukázal zcela zřetelně na značku pokutového kopu. Ten domácí kapitán Szmek nekompromisně proměnil a zařídil tím remízu v utkání. Ač do konce utkání chyběla půlhodina, dobratičtí chlapci remízu udrželi a z Jablunkova si odvážejí bod do tabulky. Jsou nadále neporaženým celkem v podzimní části soutěžního ročníku.

Sestava: Bocek (67), Kohut, Stříž, Somr (72), Causidis, Pařenica (65), Hlaváč, Mitrenga, Kantor, Bařina a Papík (65). Náhradníci: Chlebek (65), Mandičák (65), Skotnica (72) a Pohludka (67). Rozhodčí: Dytko, Jantoš, Měkýš. Diváci: 90

V sobotu přijďte naše kluky podpořit, duel má výkop v 15 hodin.

TJ Dobratice-SK Horní Suchá sobota 7.10.2023 , 15:00 hodin