Domů » Charitní činnost » ŠANCE pro HONZU

PŘISPĚJTE DO SBÍRKY: ŠANCE pro HONZU

Sbírka bude použita na:

Intenzivní rehabilitační program na klinice v Praze
200 000 Kč/měsíc

Krankcycle
90 000 Kč

Speciální vozík s pohonem a příslušenstvím
200 000 Kč

Sbírku zaštiťuje Obecní úřad Dobratice, který založil běžný účet s názvem ŠANCE pro HONZU. Číslo účtu: 7395173951/5500 vedený u Raiffaisenbank a.s.. V prostorách obecního úřadu je umístěna také pokladnička, kde můžete svůj dar také věnovat.

Fotogalerie „jak se mi teď daří“:

Fotogalerie:

Příběh:

Jmenuji se Jan Bobek a je mi 44 let. Že budu vyprávět svůj příběh zrovna zde, mě nenapadlo ani v tom nejhorším snu.

Přes 20 let jsem se živil jako klempíř, pokrývač. Práce mě bavila a měl jsem ji rád. Vždy mě těšilo, když byli lidé spokojeni a mohl jsem nechat za sebou kus dobře odvedené práce. Byl jsem rád, že jsem se mohl podílet na vytvoření nových domovů a životních příběhů. Se svou ženou a dcerami Klárkou a Kristýnkou jsme si žili dobře. Oba jsme tvrdě pracovali, ale to nám nevadilo. Rádi jsme budovali náš domov a vážili si toho, co máme. Rád jsem sportoval, hrál tenis, běhal. Posilovna byla mým druhým domovem. Byl jsem vášnivý rybář a tuto vášeň se mnou začaly sdílet i moje dcery. Zkrátka mě život bavil.

Jenže nic z toho už bohužel dělat nemůžu. Poslední den, co jsem byl v práci, jsem spěchal, abych mohl oslavit s dcerami radovánky. Na malou chvíli jsem se přestal soustředit, a to se mi stalo osudným. Spadl jsem z 8 m ze střechy. Dál už to znám jen z vyprávění. Když se to stalo, žena jela kolem a modlila se, ať ten vrtulník neletí pro mě. LETĚL. Záchranáři doporučili, ať se se mnou rozloučí, že není možné, abych přežil. V tu chvíli se moje osudná chvíle začala odrážet do života druhých.

V nemocnici zněl verdikt, že se z kómatu nikdy neproberu a pokud ano, budu jen mrkat, dýchat za mě budou jen přístroje, mozek už správně fungovat nebude. Dávali mi 3 dny na přežití. Já se probral. Ten návrat byl velmi těžký a dodnes se ještě přistihnu, že se po probuzení ujišťuji, zda to není jen sen. Díky podpoře ženy a dětí, které se mnou trávily veškerý volný čas, jsem opět měl sílu žít a zvládnout tuto osudovou výzvu. Staraly se o mě, koupaly, krmily, oblékaly, prostě dělaly vše a staly se mýma nohama a rukama. Jsem totiž od prsou dolů ochrnutý.

V rehabilitačním ústavu jsem se naučil za 5 měsíců tvrdého cvičení sám najíst a napít. Všichni kolem mě se učí vše potřebné, abychom společně mohli fungovat i v domácím prostředí. Jenže jsem si všiml, že se mé ženě téměř úplně vytratil úsměv z tváře. Oči má neustále zalité slzami a na tváři přibyly vrásky. Řekl jsem si dost. Musím makat, posílit i to málo, co není ochrnuté a věřit. Věřit, že to není konečná.

Začal jsem intenzivně cvičit, upravil si stravu a začal odmítat návštěvy, abych se mohl soustředit na sebe a na blížící se návrat domů. Pobyt v Hrabyni, kde jsem intenzivně rehabilitoval mi skončil. Po návratu domů jsem oslovil kliniku AXON v Praze a zažádal o roční speciální rehabilitační program. Podruhé jsem měl štěstí a klinika mou žádost přes přísná vstupní kritéria SCHVÁLILA. Čeká mě náročná cesta, která bude stát hodně sil a financí, ale já jsem vděčný, za tuto ŠANCI.

Intenzivní fyzioterapii na klinice v Praze, speciální cvičební pomůcky a rehabilitační stroje v domácím prostředí potřebuji pro udržení, co nejlepší kvality života. Má žena a rodina pevně věří, že jednou budu zase chodit. Věřte mi, že nic jiného si nepřeji. Mým cílem je, abych byl silný natolik, abych byl co nejvíce soběstačný a mohl vypomoct s výchovou dětí. To ale bez intenzivního cvičení nedokážu. A proto se obracím na Vás s velkou prosbou. Pojďte mi prosím pomoci to dokázat, protože bez finanční pomoci to nedokážu. Protože už nikdy nebude nic, tak jako dřív.

Všechny naše rodinné finanční rezervy již byly vyčerpány na bezbariérovost domu a potřebné vybavení pro vozíčkáře, proto žádám o výpomoc přátele, mé spokojené zákazníky a všechny, kdo mi fandí a myslí na mě.

Sbírku zaštiťuje Obecní úřad Dobratice, který založil běžný účet s názvem ŠANCE pro HONZU. Číslo účtu: 7395173951/5500 vedený u Raiffaisenbank a.s.. V prostorách obecního úřadu je umístěna také pokladnička, kde můžete svůj dar také věnovat.

Díky Vám budu mít možnost i nadále intenzivně rehabilitovat a žít tady v Dobraticích, kde jsem vybudoval domov pro své holky a kde se cítím DOMA. Vše, co často považujeme za samozřejmé, je křehké a pomíjivé. Proto na sebe dávejte pozor a spěchejte pomalu.

Děkuji všem za pomoc a podporu a ze srdce přeji jen to nejlepší.

Honza

Ke stažení:

Grafický leták ve formátu PDF ke stažení ZDE:  • Modernizace webových stránek hrazena z projektu CZ.03.4.74/0.0/0.0/18_092/0014731

    Logo Evropské unie